TDJ sprzedał swoje udziały w Miya Cosmetics
TDJ sprzedał swoje udziały w Miya Cosmetics

TDJ sprzedał pełen pakiet udziałów w spółce Kanani Europe. Nabywcą jest  Bielenda Kosmetyki Naturalne, wspierana przez inwestora Innova Capital. Kanani Europe jest producentem polskich kosmetyków dostępnych pod marką Miya Cosmetics. W ramach transakcji, TDJ dotychczasowy właściciel firmy dołączy również do akcjonariatu Grupy Bielenda. Transakcja zostanie sfinalizowana po uzyskaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Miya Cosmetics, która od 2016 r. konsekwentnie rozwija swoją działalność na polskim rynku kosmetycznym, obecnie posiada ugruntowaną pozycję w branży i może pochwalić się rozbudowaną i zaangażowaną społecznością lojalnych klientów. Marka oferuje szeroką gamę produktów do pielęgnacji ciała, twarzy, włosów oraz kosmetyki kolorowej do makijażu. Poszerzenie portfolio Grupy Bielenda o asortyment Miya Cosmetics wzmocni pozycję firmy w Polsce w kilku kategoriach i zwiększy jej konkurencyjność.  Od 2021 r. właścicielem Kanani Europe jest rodzinna firma inwestycyjna TDJ. Przez ostatnie lata, TDJ razem z prezesem i współwłaścicielem spółki Leszkiem Kłosińskim skutecznie pracował m.in. nad poszerzeniem portfela produktów Miya Cosmetics, wejściem marki w nowe kanały sprzedaży i zwiększeniem jej rozpoznawalności.

Od 2021 roku pracowaliśmy nad umacnianiem pozycji rynkowej firmy we współpracy z jedną z najbardziej doświadczonych osób w polskiej branży beauty – Leszkiem Kłosińskim, który zaangażował się w spółkę także kapitałowo. Dzięki zaangażowaniu zespołu Kanani Europe oraz wewnętrznych ekspertów TDJ Business Excellence, odnieśliśmy sukces w organicznym rozwoju biznesu, poszerzając ofertę i rozwijając sprzedaż w nowych dla marki kategoriach. Portfolio produktów Miya zwiększyło się dwukrotnie w porównaniu do 2021r., a przychody spółki w ciągu 2 lat wzrosły o 70% – i mają potencjał do dalszego wzrostu. Częścią struktury transakcji jest reinwestycja TDJ w Grupę Bielenda  – cieszymy się bardzo na dalszą współpracę z tak doświadczonymi partnerami jak Bielenda oraz Innova Capital.

Jacek Leonkiewicz prezes zarządu TDJ

Kolejne przejęcie, a tym samym wzmocnienie Grupy Bielenda jest wyrazem naszego konsekwentnego, przemyślanego rozwoju.  Realizowane przez nas działania [transakcje] są możliwe dzięki posiadanemu przez nas w tym zakresie know-how, które w połączeniu z doświadczeniem i energią całego zespołu pracowników oraz współpracowników firmy, jest kluczowe dla dalszego rozwoju. Naszym wspólnym celem i ambicją jest umocnienie pozycji na rynku wewnętrznym oraz odważne konkurowanie na rynkach globalnych. Aby sprostać wyzwaniom, które się z tym wiążą, musimy stawiać na nieustanny wzrost i budowanie przewagi, którą zapewnia innowacyjność oraz różnorodność produktów, nowoczesne zaplecza laboratoryjne czy zdolności produkcyjne i logistyczne. Wszystko to jest możliwe, właśnie dzięki takim inwestycjom, jak akwizycja Miya Cosmetics. Cieszymy się, że do struktur Grupy Bielendy dołączy doświadczony zespół Kanani Europe z potwierdzonymi rynkowo kompetencjami oraz grono sprawdzonych partnerów biznesowych.

Marek Bielenda, prezes zarządu Bielenda Kosmetyki Naturalne

Dzięki dołączeniu komplementarnej marki kosmetycznej do portfolio Bielenda realizujemy przyjętą strategię i umacniamy pozycję firmy w Polsce w różnych kategoriach produktowych. Miya Cosmetics jako marka od lat dynamicznie rozwija się na polskim rynku, a naszym celem jest kontynuacja tego wzrostu oraz zapewnienie marce dodatkowych możliwości rozwoju, zarówno poprzez inwestycje w R&D, jak i wykorzystanie potencjału synergii w ramach Grupy w wybranych obszarach.

Leszek Muzyczyszyn, Senior Partner w Innova Capital

Do Grupy Bielenda należą obecnie marki: Bielenda, Bielenda Professional, BodyBoom, FaceBoom i BabyBoom oraz Bielenda Professional Supremelab, Soraya i Dermika, a także SheHand, SheFoot i ManFoot, SheCare i SkinArté, Tołpa i ON. Wszystkie jej produkty dostępne są w drogeriach i sieciach handlowych, a także w kanale e-commerce.

Więcej aktualności