Dwie nagrody specjalne dla Tomasza Domogały  w konkursie „EY Przedsiębiorca Roku”
Dwie nagrody specjalne dla Tomasza Domogały w konkursie „EY Przedsiębiorca Roku”

W ramach jubileuszowej, piętnastej edycji konkursu „EY Przedsiębiorca Roku” Tomasz Domogała, właściciel firmy inwestycyjnej TDJ, otrzymał dwie nagrody specjalne. Jurorzy konkursu wyróżnili Tomasza Domogałę zarówno za zbudowanie firmy rodzinnej na miarę XXI wieku, jak i za zdolność spółek portfelowych TDJ do konkurowania i wygrywania na globalnym rynku.

Kapituła tegorocznej edycji konkursu zdecydowała o przyznaniu w tym roku dwóch nagród specjalnych. Obie otrzymał Tomasz Domogała. Pierwsza z nich wyróżniała przedsiębiorców, którzy w wyniku zakończonych sukcesji zbudowali firmy rodzinne na miarę XXI wieku, a także wielokrotnie zwiększyli ich wartość. Kolejną nagrodę, za działalność związaną z ekspansją międzynarodową, Tomasz Domogała otrzymał w wyniku porozumienia Jury z Partnerem Konkursu – Polskim Funduszem Rozwoju. Jury doceniło konsekwencję z jaką spółki portfelowe TDJ konsolidują krajowe rynki i realizują strategię ekspansji zagranicznej „Go Global”, dzięki czemu zbudowały zdolność do realnego konkurowania z globalnymi potentatami w swoich branżach i wygrywania z nimi na światowych rynkach.

W 2010 roku Tomasz Domogała przejął stery w TDJ i postanowił stworzyć z niego rodzinną firmę inwestycyjną prowadzącą działalność w czterech obszarach: Equity, Venture, Estate oraz Fundacji. Obecnie TDJ tworzą cztery duże grupy kapitałowe i pięć samodzielnie funkcjonujących spółek. W ramach TDJ Equity celem inwestycji jest długoterminowy rozwój dojrzałych przedsiębiorstw. Obecnie należą
do niego notowane na warszawskiej GPW – FAMUR S.A., Kopex S.A., Zamet Industry S.A. i PGO S.A., a także spółki niepubliczne, takie jak FPM S.A. czy NiUW „Glinik” Sp. z o.o. Kapitalizacja aktywów giełdowych TDJ wynosi obecnie 3 mld zł. W sektorze nieruchomości mieszkaniowych i biurowych, TDJ realizuje projekty poprzez TDJ Estate, której flagowym projektem jest budowa biurowców .KTW w ścisłym centrum Katowic. Z kolei w obszarze Venture inwestycje w innowacyjne, technologiczne startupy realizowane są poprzez partycypację w funduszu TDJ Pitango Ventures. TDJ dzieli się swoimi sukcesami inwestując w wiedzę oraz potencjał ludzki. W tym obszarze Fundacja TDJ realizuje zróżnicowane projekty koncentrujące się na wspieraniu edukacji oraz rozwoju osobistego dzieci i młodzieży.