TDJ Estate

Obszar odpowiedzialny za inwestycje w nieruchomości. Specjalizuje się w realizacji projektów w sektorach nieruchomości mieszkaniowych, biurowych, a także gruntowych.
62000
metrów kwadratowych łącznej powierzchni dwóch biurowców w ramach kompleksu .KTW
1300
mieszkań powstanie docelowo na Osiedlu Franciszkańskim w Katowicach-Ligocie
618
sprzedanych mieszkań na Osiedlu Franciszkańskim od startu inwestycji w 2014 r.
1000
hektarów gruntów przeznaczonych na inwestycje w Wieszowie

Historia

TDJ Estate istnieje od 2011 roku. Impulsem do powołania spółki była decyzja o rozwinięciu działalności inwestycyjnej TDJ S.A. w sektorze nieruchomości. Skompletowanie zespołu specjalistów oraz konsolidacja zarządzania posiadanymi gruntami i obiektami komercyjnymi, pozwoliły na stopniową ekspansję firmy w tym obszarze rynkowym.

2011-2012

Realizacja kilkunastu transakcji sprzedaży nieruchomości przemysłowych. Rekomercjalizacja posiadanych parków logistycznych i budynku biurowego. Zakup 12 ha gruntu w Zabrzu na potrzeby projektu typu land developing oraz przygotowanie koncepcji Osiedla Franciszkańskiego.

2013-2015

Dalsza restrukturyzacja portfela nieruchomości. Rozpoczęcie realizacji Osiedla Franciszkańskiego oraz uruchomienie projektu budowy domów wielorodzinnych, a następnie jednorodzinnych w Zabrzu. Zainicjowanie prac na Osiedlu Wieszowa. Zakup siedziby byłej DOKP i rozstrzygnięcie konkursu architektonicznego na projekt nowego kompleksu biurowego. Nabycie ok. 5 ha gruntu w sąsiedztwie Strefy Kultury w Katowicach.

2016-2018

Dalszy rozwój projektów mieszkaniowych w Katowicach, Zabrzu i Wieszowie. Rozbudowa portfolio spółki o nieruchomości Grupy Kopex. Zakup terenu inwestycyjnego pod zabudowę wielorodzinną na osiedlu Witosa. Budowa i otwarcie biurowca .KTW I.
Flagową inwestycją mieszkaniową spółki jest Osiedle Franciszkańskie, powstające w katowickiej Ligocie, które docelowo będzie liczyło 1 300 mieszkań. TDJ Estate pracuje także nad nowym projektem w sąsiedztwie Strefy Kultury w Katowicach, którego wizję urbanistyczną i architektoniczną tworzy wspólnie z renomowaną pracownią Medusagroup. Ponadto w 2018 r. rozpocznie budowę domów wielorodzinnych na os. Witosa oraz na terenach zlokalizowanych na granicy Zabrza, Gliwic i Szałszy. W rejonie Wieszowej rozwija z kolei projekt osiedla domów jednorodzinnych.

Zespół

MACIEJ WÓJCIK

Partner Zarządzający w TDJ Estate

MACIEJ WÓJCIK

Partner Zarządzający w TDJ Estate

Specjalizuje się w branży nieruchomości i odpowiedzialny jest za sektor Estate w TDJ SA. Z TDJ związany od 2011r a od września 2012r pełny funkcję prezesa zarządu TDJ Estate. Zasiada w organach zarządzających i radach nadzorczych spółek sektora nieruchomościowego TDJ. W latach 2007-2010 pracował dla międzynarodowych deweloperskich funduszy inwestycyjnych realizujących projekty mieszkaniowe i biurowe. We wcześniejszych latach pełnił funkcje managerskie w wiodących spółkach sektora wielkiej dystrybucji (Carrefour, Auchan) oraz sektora paliwowego (Amoco). Jest absolwentem podyplomowych studiów w zakresie MBA na Politechnice Krakowskiej we współpracy z Connecticut State University. posiada uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego oraz inne licencje sektora nieruchomości.

BARTŁOMIEJ SOLIK

Dyrektor ds. Inwestycji

BARTŁOMIEJ SOLIK

Dyrektor ds. Inwestycji

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Uniwersytetu Śląskiego (Wycena i gospodarka nieruchomościami). Ukończył cykl szkoleń CCIM. Z rynkiem nieruchomości związany od ponad 10 lat. W swojej ścieżce zawodowej pracował dla międzynarodowych deweloperów, takich jak Reinhold i Panattoni, a także dla sieci handlowej Decathlon oraz Biura Inwestycji Kapitałowych S.A., specjalizującego się w budowie i wynajmie powierzchni magazynowych i handlowych. Nadzorował procesy inwestycyjne od momentu zakupu gruntu, poprzez etapy projektowe, pozyskiwanie najemców, aż do oddania obiektów do użytkowania. Odpowiadał również za monitorowanie rynku nieruchomości komercyjnych. Od 2013 r. związany z Grupą TDJ. Prowadzi działania na rzecz nowego kompleksu biurowego .KTW powstającego w miejscu byłej siedziby DOKP w centrum Katowic. Koordynuje i nadzoruje realizację tej inwestycji.

KAMIL KRĘPA

Dyrektor ds. Komercjalizacji

KAMIL KRĘPA

Dyrektor ds. Komercjalizacji

Ukończył Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (Wydział Ekonomii, Gospodarowanie nieruchomościami i usługi publiczne) oraz Politechnikę Śląską w Gliwicach (Wydział Budownictwa, Konstrukcje budowlane). Posiada państwowe uprawnienia Zarządcy Nieruchomości. Karierę rozpoczął w katowickim oddziale firmy King Sturge, by po fuzji tego podmiotu z Jones Lang LaSalle dołączyć do krakowskiego zespołu JLL. Zajmował tam stanowisko Starszego Konsultanta, pełniąc funkcje doradcze podczas procesu pozyskiwania nowych powierzchni biurowych, przy renegocjacjach umów najmu i konsolidacji biur. W swojej ścieżce zawodowej realizował procesy komercjalizacji wybranych budynków biurowych, takich jak Millennium Plaza czy Katowice Business Point. W TDJ Estate odpowiada za pozyskanie i obsługę najemców kompleksu biurowego .KTW

STANISŁAW JASIŃSKI

Project Manager

STANISŁAW JASIŃSKI

Project Manager

Z Grupą TDJ związany od dekady. Ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania nieruchomościami na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Posiada licencję Zarządcy Nieruchomości. Zajmuje się prowadzeniem i nadzorowaniem bieżącej obsługi nieruchomości w rejonie Zabrza i Zbrosławic. Koordynuje projekty typu „land developing” poprzez fazę projektową, organizację procesów przetargowych, nadzory nad wykonaniem inwestycji oraz sprzedaż działek budowlanych jak również domów jednorodzinnych.

GRZEGORZ KRUPA

Project Manager

GRZEGORZ KRUPA

Project Manager

Studia wyższe ukończył z wyróżnieniem na Politechnice Śląskiej w Gliwicach (Budownictwo). Posiada uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń. Od 1998 r. zdobywał doświadczenie zawodowe, przechodząc drogę od majstra budowy, poprzez kierownika robót, po menedżera inwestycji. Pracował przy powstawaniu wielu prestiżowych biurowców, jak również obiektów użyteczności publicznej. W TDJ Estate zarządza procesem przygotowania i realizacji projektów budowlanych, nadzorując prace wykonywane na różnych etapach. Uczestniczy w negocjacjach z wykonawcami i dostawcami. Ponadto odpowiada za rozliczenia finansowe prowadzonych inwestycji.

AGNIESZKA KRAJCARZ-URBAŃSKA

Kierownik Działu Sprzedaży

AGNIESZKA KRAJCARZ-URBAŃSKA

Kierownik Działu Sprzedaży

Od 2006 roku związana z Katowickim rynkiem nieruchomości – specjalizuje się w sprzedaży, kupnie i wynajmie domów, apartamentów i mieszkań na obszarze województwa śląskiego. Ukończyła Uniwersytet Śląski – Kierunek Zarządzanie i Marketing jest również absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Ponadto odbyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Śląskim – Wydział Prawa i Administracji – Wycena i Gospodarka Nieruchomościami. W TDJ Estate od 2014 roku jako Kierownik Działu Sprzedaży. Prywatnie pasjonatka fotografii i snowboardu.

ADAM URBAŃSKI

Kierownik ds. Sprzedaży Nieruchomości

ADAM URBAŃSKI

Kierownik ds. Sprzedaży Nieruchomości

Ukończył studia na Wydziale Organizacji i Zarządzania na Politechnice Śląskiej w Katowicach oraz Podyplomowe Studia Wyceny i Gospodarki Nieruchomościami na Wydziale Prawa Uniwersytetu Śląskiego. Swoją karierę zawodową rozpoczął jeszcze w trakcie studiów pełniąc funkcje kierownicze w sektorze usług. Z branżą nieruchomości związany jest od 2002 roku kiedy rozpoczął współpracę z Siecią Biur Nieruchomości Pionier zajmując się sprzedażą nieruchomości mieszkalnych, komercjalizacją powierzchni handlowych i pośrednictwem w obrocie nieruchomościami. W firmie TDJ Estate pracę rozpoczął w 2014 roku, od początku uczestnicząc w powstawaniu Osiedla Franciszkańskiego.

ANNA STUDZIŃSKA

Asystent Sprzedaży

ANNA STUDZIŃSKA

Asystent Sprzedaży

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Ukończyła studia na kierunku Zarządzanie i marketing, ze specjalizacją Zarządzanie zasobami ludzkimi. Do zespołu TDJ Estate dołączyła w 2015 r i odpowiada za właściwe funkcjonowanie zaplecza administracyjnego firmy. Od września 2016 r. pełni również funkcję Doradcy Klienta przy inwestycji Osiedle Franciszkańskie.

Nasze inwestycje

Land developing

Pierwszy projekt w obszarze nieruchomości gruntowych TDJ Estate zrealizował w Zabrzu. Na łącznej powierzchni 12 ha wydzielono, uzbrojono i sprzedano 150 działek budowlanych, przeznaczonych pod zabudowę jednorodzinną. Do kolejnej realizacji, którą jest wieloetapowe osiedle w Wieszowie (gmina Zbrosławice), spółka przystąpiła w 2015 r. W początkowej fazie z obszaru o łącznej powierzchni 1000 ha wyodrębniono 6 ha teren, który następnie podzielono na 57 działek budowlanych. W drugiej fazie wydzielono kolejne 97 parcel. Inwestor oferuje w tym miejscu zarówno gotowe domy, jak i w pełni uzbrojone działki, na których nabywcy mogą zrealizować budynki zgodnie z własnym projektem.

STRONA SPÓŁKI

Kontakt

OSIEDLE WIESZOWA
ul. Moniuszki 1a
42 – 672 Wieszowa

BIURO SPRZEDAŻY

Piotr Łaniak
tel: 785 500 973
email: piotr.laniak@tdjestate.pl

Stanisław Jasiński
tel: 695 185 033
email: stanislaw.jasinski@tdjestate.pl

Piotr Buła
tel: 663 700 343
email: piotr.bula@tdjestate.pl

Sektor mieszkaniowy

Najbardziej rozwinięty obszar działalności deweloperskiej TDJ Estate. Pierwszą inwestycją spółki w tym sektorze jest Osiedle Franciszkańskie, powstające od 2014 r. w katowickiej Ligocie, które docelowo będzie liczyło 1 300 mieszkań. Kolejne projekty wielorodzinne spółki w stolicy Górnego Śląska zaplanowano na os. Witosa oraz w centrum miasta, w sąsiedztwie Strefy Kultury. W przypadku inwestycji Bardowskiego 1 mają powstać cztery budynki, w których znajdzie się łącznie ok. 140 mieszkań. Drugi projekt  zakłada w pierwszym etapie budowę trzech budynków z ok. 300 lokalami, połączonych usługowym parterem i dwukondygnacyjnym garażem podziemnym. Inwestor w 2018 r. przewidział także rozpoczęcie budowy domów wielorodzinnych na zabrzańskich terenach graniczących z Gliwicami i Szałszą.

Kontakt

OSIEDLE FRANCISZKAŃSKIE

ul. Kijowska 44

40- 754 Katowice

tel: 32 359 67 77

email: franciszkanskie@tdjestate.pl

 

BARDOWSKIEGO 1

ul. Kijowska 44

40- 754 Katowice

tel: 32 359 67 77

email: bardowskiego1@tdjestate.pl

Sektor komercyjny

Flagową inwestycją TDJ Estate w obszarze nieruchomości komercyjnych jest nowoczesny kompleks biurowy .KTW, zlokalizowany w sąsiedztwie legendarnego Spodka. W miejscu dawnej siedziby DOKP powstaną docelowo dwa wysokościowce, połączone podziemnym garażem. Zdecydowana większość powierzchni budynków zostanie przeznaczona na funkcję biurową, którą uzupełni przestrzeń handlowo-usługowa. Budowa .KTW I ruszyła z początkiem czerwca 2016 r., a oficjalne otwarcie miała miejsce 15 maja 2018 r. Za projekt architektoniczny oraz aranżację wnętrz w częściach wspólnych odpowiada pracowania Medusagroup.

STRONA PROJEKTU

Kontakt

KTW Sp. z o.o.
ul. Armii Krajowej 41,
40-698 Katowice
tel. +48 32 832 00 00
e-mail :biuro@ktw.com.pl

Aktualności

załaduj więcej

Case Study Budowy .KTW I

Start budowy

Przygotowanie terenu inwestycji i budowę .KTW I rozpoczęto w czerwcu 2016 r. Kluczowym zadaniem na tym etapie było stworzenie ścian szczelinowych, które wyznaczyły obszar płyty fundamentowej pod oba planowane obiekty. Jej obwód wyniósł 330 m przy maksymalnej głębokości wykopu 26 m. W czasie realizacji głębokich wykopów ciężarówki obsługujące budowę wykonywały codziennie ok. 120 kursów, wywożąc ok. 1,2 tys. m3 ziemi.

120

kursów ciężarówek

1,2 tys

metrów sześciennych ziemi

Finał prac ziemnych

Roboty ziemne zakończono pod koniec 2016 r. W sumie z terenu budowy wywieziono 108 tys. mkw. urobku, a w jego miejsce pojawiło się ponad 14 tys. m3 betonu konstrukcyjnego. Wcześniej pozytywnie oceniono prace zrealizowane przy ścianach szczelinowych. Ukończono realizację kondygnacji podziemnych dla budynku .KTW I i rozpoczęto prace przy konstrukcji pierwszego piętra. Na placu budowy działały cztery żurawie.

Przewieszenie konstrukcji

W kwietniu 2017 r. nastąpiła realizacja ważnego elementu architektonicznego, czyli tzw. przewieszenia konstrukcji pomiędzy 6. i 7. kondygnacją nadziemną, na wysokości ok. 24 metrów. Górna bryła budynku została przesunięta względem tej dolnej o kilka metrów w kierunku północno-zachodnim. Obok robót konstrukcyjnych, na placu budowy kontynuowano roboty związane z układem drogowym. W garażu podziemnym wystartowały prace instalacyjne.

Stan surowy zamknięty

Z początkiem roku budynek .KTW I osiągnął stan surowy zamknięty. Z placu budowy zniknął ostatni żuraw. Zakończona została obudowa dachu technicznego z płyt warstwowych, na których zamocowano następnie siatki cięto-ciągnione, nawiązujące estetyką do fasady budynku Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Powstał także układ drogowy wokół biurowca. W budynku zamontowano wszystkie windy, a prace wykończeniowe stały się coraz bardziej zaawansowane.

Przygotowania

W 2013 r. TDJ Estate zakupił budynek byłej DOKP w sąsiedztwie ikonicznego Spodka. Po analizie technicznej obiektu podjęto decyzję o rozbiórce. Trwała ona 12 miesięcy, do marca 2016 r. Tego samego roku, w maju, podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego oficjalnie zaprezentowano projekt architektoniczny nowego kompleksu, przygotowany we współpracy z pracownią Medusagroup. Generalne wykonawstwo powierzono polskiemu oddziałowi firmy STRABAG.

100 dni prac

Po trzech miesiącach od startu budowy zakończono roboty ziemne związane z wykopem. Wykonano barety, czyli elementy konstrukcyjne posadowienia pośredniego pod płytę fundamentową. Ponadto utworzono kotwienia dla sukcesywnie odsłanianych dalszych sekcji ścian szczelinowych. Rozpoczęto również pierwszy etap zbrojenia płyty fundamentu, a na budowie kompleksu pojawił się żuraw wieżowy o wysokości 53 m.

Kamień węgielny

16 lutego 2017 r. odbyła się ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod .KTW I, która zapoczątkowała realizację części nadziemnej obiektu. W uroczystości wzięli udział m.in. Marcin Krupa, prezydent Katowic oraz Tomasz Domogała, właściciel TDJ. Dla upamiętnienia tego wydarzenia, w specjalnym sarkofagu umieszczono podpisany akt erekcyjny oraz przedmioty wyłonione w plebiscycie „Śląski design w .KTW“.

Podwieszenie wiechy

We wrześniu 2017 r. osiągnięto najwyższy punkt konstrukcyjny .KTW I, co zostało uroczyście podkreślone ceremonią podwieszenia wiechy. Uczestniczyli w niej przedstawiciele inwestora, generalnego wykonawcy, podmiotu odpowiedzialnego za nadzór inwestorski oraz architekci. Po ukończeniu głównej konstrukcji budynku, na placu budowy kontynuowano montaż elewacji i konsol. Równocześnie, coraz bardziej zaawansowane stały się prace instalacyjne i wykończeniowe. Intensywnie rozwijano też infrastrukturę w szachtach mechanicznych.

Otwarcie .KTW I

15 maja 2018 r. podczas jubileuszowej X edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego nastąpiła uroczysta ceremonia otwarcia budynku .KTW I. Po 24 miesiącach intensywnej pracy obiekt biurowy w sercu Katowic został ukończony i oddany do użytku. Goście zaproszeni na uroczystość mieli szansę nie tylko poznać od środka proces inwestycyjny, ale również zwiedzić top floor biurowca oraz Galerię Transformacji, która przedstawiała historię miejsca, w którym .KTW powstało.

Przygotowania

W 2013 r. TDJ Estate zakupił budynek byłej DOKP w sąsiedztwie ikonicznego Spodka. Po analizie technicznej obiektu podjęto decyzję o rozbiórce. Trwała ona 12 miesięcy, do marca 2016 r. Tego samego roku, w maju, podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego oficjalnie zaprezentowano projekt architektoniczny nowego kompleksu, przygotowany we współpracy z pracownią Medusagroup. Generalne wykonawstwo powierzono polskiemu oddziałowi firmy STRABAG.

Start budowy

Przygotowanie terenu inwestycji i budowę .KTW I rozpoczęto w czerwcu 2016 r. Kluczowym zadaniem na tym etapie było stworzenie ścian szczelinowych, które wyznaczyły obszar płyty fundamentowej pod oba planowane obiekty. Jej obwód wyniósł 330 m przy maksymalnej głębokości wykopu 26 m. W czasie realizacji głębokich wykopów ciężarówki obsługujące budowę wykonywały codziennie ok. 120 kursów, wywożąc ok. 1,2 tys. m3 ziemi.

100 dni prac

Po trzech miesiącach od startu budowy zakończono roboty ziemne związane z wykopem. Wykonano barety, czyli elementy konstrukcyjne posadowienia pośredniego pod płytę fundamentową. Ponadto utworzono kotwienia dla sukcesywnie odsłanianych dalszych sekcji ścian szczelinowych. Rozpoczęto również pierwszy etap zbrojenia płyty fundamentu, a na budowie kompleksu pojawił się żuraw wieżowy o wysokości 53 m.

Finał prac ziemnych

Roboty ziemne zakończono pod koniec 2016 r. W sumie z terenu budowy wywieziono 108 tys. mkw. urobku, a w jego miejsce pojawiło się ponad 14 tys. m3 betonu konstrukcyjnego. Wcześniej pozytywnie oceniono prace zrealizowane przy ścianach szczelinowych. Ukończono realizację kondygnacji podziemnych dla budynku .KTW I i rozpoczęto prace przy konstrukcji pierwszego piętra. Na placu budowy działały cztery żurawie.

Kamień węgielny

16 lutego 2017 r. odbyła się ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod .KTW I, która zapoczątkowała realizację części nadziemnej obiektu. W uroczystości wzięli udział m.in. Marcin Krupa, prezydent Katowic oraz Tomasz Domogała, właściciel TDJ. Dla upamiętnienia tego wydarzenia, w specjalnym sarkofagu umieszczono podpisany akt erekcyjny oraz przedmioty wyłonione w plebiscycie „Śląski design w .KTW“.

Przewieszenie konstrukcji

W kwietniu 2017 r. nastąpiła realizacja ważnego elementu architektonicznego, czyli tzw. przewieszenia konstrukcji pomiędzy 6. i 7. kondygnacją nadziemną, na wysokości ok. 24 metrów. Górna bryła budynku została przesunięta względem tej dolnej o kilka metrów w kierunku północno-zachodnim. Obok robót konstrukcyjnych, na placu budowy kontynuowano roboty związane z układem drogowym. W garażu podziemnym wystartowały prace instalacyjne.

Podwieszenie wiechy

We wrześniu 2017 r. osiągnięto najwyższy punkt konstrukcyjny .KTW I, co zostało uroczyście podkreślone ceremonią podwieszenia wiechy. Uczestniczyli w niej przedstawiciele inwestora, generalnego wykonawcy, podmiotu odpowiedzialnego za nadzór inwestorski oraz architekci. Po ukończeniu głównej konstrukcji budynku, na placu budowy kontynuowano montaż elewacji i konsol. Równocześnie, coraz bardziej zaawansowane stały się prace instalacyjne i wykończeniowe. Intensywnie rozwijano też infrastrukturę w szachtach mechanicznych.

Stan surowy zamknięty

Z początkiem roku budynek .KTW I osiągnął stan surowy zamknięty. Z placu budowy zniknął ostatni żuraw. Zakończona została obudowa dachu technicznego z płyt warstwowych, na których zamocowano następnie siatki cięto-ciągnione, nawiązujące estetyką do fasady budynku Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Powstał także układ drogowy wokół biurowca. W budynku zamontowano wszystkie windy, a prace wykończeniowe stały się coraz bardziej zaawansowane.

Otwarcie .KTW I

15 maja 2018 r. podczas jubileuszowej X edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego nastąpiła uroczysta ceremonia otwarcia budynku .KTW I. Po 24 miesiącach intensywnej pracy obiekt biurowy w sercu Katowic został ukończony i oddany do użytku. Goście zaproszeni na uroczystość mieli szansę nie tylko poznać od środka proces inwestycyjny, ale również zwiedzić top floor biurowca oraz Galerię Transformacji, która przedstawiała historię miejsca, w którym .KTW powstało.

108,000 mkw
UROBKU Z TERENU BUDOWY
3 tygodnie
ŚR. CZAS BUDOWY I KONDYGNACJI
do 170 osób
KAŻDEGO DNIA NA BUDOWIE
241
MIEJSC PARKINGOWYCH
1,480 mkw
ŚR. POWIERZCHNIA KAŻDEGO PIĘTRA
18,250 mkw
POWIERZCHNIA BIUROWA
14
KONDYGNACJI NAZIEMNYCH
3
KONDYGNACJE PODZIEMNE
66 m
WYSOKOŚĆ BUDYNKU .KTW I
25 tys. m3
BETONU DO KONDYGNACJI PODZIEM.
3 tys. ton
STALI DO KONDYGNACJI PODZIEM.

Skontaktuj się z nami

siedziba główna
TDJ Estate Sp. z o.o.

Aleja Roździeńskiego 1a
40-202 Katowice
tel. +48 32 661 07 00
e-mail: biuro@tdjestate.pl

Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach
Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru
Sądowego.
KRS: 0000286498
NIP: 6342645499