Wspieramy przyszłych liderów rynku kapitałowego
Wspieramy przyszłych liderów rynku kapitałowego

30 młodych pasjonatów branży finansowej, 2 tygodnie intensywnych warsztatów z praktykami biznesu i 2-miesięczne staże w najciekawszych polskich firmach. Tak w skrócie można opisać Akademię Liderów Rynku Kapitałowego – program organizowany po raz 15 przez Fundację im. Lesława Pagi. TDJ również w tym roku dołączył do grona partnerów Akademii.

 

Akademia Liderów Rynku Kapitałowego (ALRK) jest adresowana do studentów i absolwentów uczelni wyższych w Polsce i zagranicą, zainteresowanych rynkiem finansowym oraz ukierunkowanych na zajmowanie wysokich stanowisk w firmach branży. Program składa się z dwóch elementów. Pierwszy to dwutygodniowa szkoła letnia, pozwalająca pozyskać umiejętności menadżerskie i poznać biznesowe wyzwania ze strony różnych uczestników rynku.

Jednym z atutów są wieczorne spotkania typu leadership – nieoficjalne i półformalne rozmowy z najciekawszymi osobistościami polskiej gospodarki.

ALRK to miejsce, gdzie w luźniej atmosferze można porozmawiać z czołowymi przedstawicielami największych instytucji finansowych w Polsce – mówi Jakub Sroczyński, alumn ALRK, obecnie Junior Investment Analyst w TDJ. – Dzięki uczestnictwie w ALRK  dostałem się na staż do TDJ Equity, gdzie od pierwszego dnia stałem się pełnoprawnym członkiem zespołu. W tym okresie poprawiłem swoje umiejętności z zakresu modelowania finansowego, wyceny spółek (metoda DCF i mnożnikowa), analizy rynku oraz komercyjnego due diligence.

Dwumiesięczne staże w firmach partnerskich to drugi element ALRK, który ma pogłębić wiedzę przyszłych liderów o praktykę i pozwolić im zmierzyć się z wyzwaniami, jakie czekają w branży finansowej. – Staż w TDJ Pitango nauczył mnie jak analizować startupy i decydować czy są one atrakcyjnym celem inwestycyjnym – komentuje Andrzej Daniluk, alumn ALRK oraz stażysta w TDJ Pitango.

W tym roku szkoła letnia odbędzie się w terminie 6-19.07.2020 r, a jej finał będzie połączony z Jubileuszem 15-lecia programu.

Aby wziąć udział w programie należy wysłać zgłoszenie najpóźniej do 5 kwietnia: APLIKUJ