Wakacje z Pasją – pierwszy obóz za nami!
Wakacje z Pasją – pierwszy obóz za nami!

Czy świat nauki i świat wyobraźni coś łączy? To pytanie towarzyszyło nam przez 7 dni obozu, podczas którego dzieci pracowników TDJ i spółek portfelowych odkrywały swoje pasje oraz rozwijały kompetencje.

Obozowicze razem z Panem Korkiem poznawali tajniki fizyki, a także chemii, m.in. tworząc cudowne bańki, wyrzutnię butelek czy sprawdzając właściwości ciekłego azotu. Po tych zajęciach młodzież dowiedziała się, czym jest siła, że człowiek zbudowany jest z wody, a głównym budulcem banana tak samo jak naszych kości jest wapń! Nie zabrakło oczywiście eksperymentów i wielkich wybuchów.

Z kolei wyobraźnia odegrała istotną rolę podczas warsztatów z charakteryzacji, które przygotowały obozowiczów na grę terenową LARP. Na jeden dzień Ośrodek Orle Gniazdo przemienił się w ogromną stację kosmiczną! Stacja była jednak zagrożona i tylko nasi dzielni obozowicze mogli ją uratować.

Na Wakacjach z Pasją nie brakuje nigdy dodatkowych przygód! I tak młodzież ćwiczyła również swoją celność, bawiąc się archerami, a precyzję doskonaliła podczas baloniady, czyli zabaw z balonami wypełnionymi wodą.

Podczas finału obozu uczestnicy spotkali się z Panem Science i Panią Fiction, którzy potrzebowali pomocy w nawiązaniu kontaktu ze sobą. Aby tego dokonać, każda grupa zbudowała most, umożliwiający połączenie świata Pana Science i świata Pani Fiction. Po przeprowadzonych testach prośba gości specjalnych mogła zostać spełniona, a w nagrodę obozowicze dołączyli do Bractwa Rycerskiego, by sprawdzić nabyte umiejętności oraz wzięli udział w finałowym pokazie eksperymentów poprowadzonych przez ekipę Pana Korka.