Tegoroczne Wakacje z Pasją zakończone!
Tegoroczne Wakacje z Pasją zakończone!

Za nami już ostatni z obozów Wakacji z Pasją. Trzeci turnus poświęciliśmy motywowi art & active, a naszych uczestników zaprosiliśmy do poznawania sztuki cyrkowej, podstaw choreografii oraz teatru. Stypendyści mogli się wyrazić również w przeróżnych sztukach plastycznych: od szkicu, poprzez obrazy malowane farbami i tworzenie rzeźb z gliny, aż po rysunek pastelami. Wiele pozytywnych emocji przyniósł Festiwal Kolorów oraz baloniada, w której wzięły udział nie tylko dzieci i młodzież, ale także wychowawcy i ich asystenci.

Pod koniec obozu odbył się LARP na podstawie „Snu nocy letniej” Williama Szekspira. Nasza młodzież miała za zadanie odczarować Mistrza Sztuki, który był przemieniony w osła. Dodatkowo należało wyrecytować wiersz, odegrać rolę i przygotować sztukę na wesele Cesarza i królowej Amazonek.

Finałem tego obozu było wielkie przedstawienie, w którym każda z grup zaprezentowała zdobyte umiejętności. Publiczność mogła podziwiać sztukę teatralną, kabaret sytuacyjny, pokaz sztuk cyrkowych, układ taneczny i Ptasie Radio. Na koniec odbył się wspólny taniec zgodnie z układem, który ćwiczono przez cały obóz.

Zapraszamy do fotorelacji na naszym Facebooku >>