TDJ Foundation inwestuje w myOXperience
TDJ Foundation inwestuje w myOXperience

5 dni na University of Oxford, wykłady z profesorami z najlepszej uczelni w Wielkiej Brytanii, warsztaty ze specjalistami od studiów zagranicznych, zwiedzanie zabytków miasta i inne doświadczenia czekają w marcu na laureatów konkursu myOXperience. Jeszcze do 16 grudnia można wysłać swoje zgłoszenie.

Konkurs myOXperience to wspólne przedsięwzięcie TDJ Foundation i Project Access Polska – organizacji, które zapraszają 16- i 17-latków na osobiste spotkanie z uniwersytetem Stephena Hawkinga i J.R.R. Tolkiena. W marcu 30 laureatów wcieli się w rolę studentów, zamieszka w jednym z kolegiów wchodzących w skład University of Oxford i weźmie udział w zajęciach prowadzonych w formie tutoriali.

To niecodzienna okazja dla polskich uczniów do poznania na własnej skórze niezwykłego klimatu Oxfordu i przekonania się, że nawet tak prestiżowe uczelnie są w ich zasięgu – mówi Janusz Gorol z TDJ Foundation. – Mocno wierzymy, że wyjazd w ramach myOXperience będzie ważnym kamieniem milowym na ich ścieżce edukacyjnej, pomagając nie tylko w podjęciu decyzji o studiach na tej konkretnej uczelni, ale również w poszerzeniu horyzontu myślowego i sięgania po rzeczy, które wcześniej wydawały się niemożliwe.

O planowaniu ścieżki edukacyjnej i zawodowej uczestnicy porozmawiają także w ramach warsztatów na Oxfordzie. Specjaliści z TDJ Foundation podzielą się swoją wiedzą w tym zakresie i pomogą laureatom myOXperience rozpocząć prace nad ich indywidualnym planem. Z kolei ci, którzy zapragną być częścią Oxfordu nie tylko przez te 5 dni, będą mieli szansę poznać sprawdzone sposoby na aplikację i na pozyskanie stypendiów na zagraniczną naukę.

Chcemy pokazać młodzieży możliwości edukacyjne, jakie dają najlepsze zagraniczne uczelnie, przybliżymy uczestnikom proces aplikacji i możliwości pozyskania stypendiów na naukę za granicą. Jesteśmy przekonani, że nie zasób portfela, a wiedza i umiejętności są najważniejsze dla zrealizowania swoich marzeń, między innymi o Oxfordzie – mówi Filip Tokarski z Project Access Polska.

By wygrać pięciodniowy pobyt na najstarszym anglojęzycznym uniwersytecie świata, należy pokonać dwa etapy. Pierwszy to złożenie aplikacji w języku angielskim (www.myoxperience.pl), na którą składa się m.in. opis zainteresowań, osiągnieć oraz poziomu i praktyki w języku angielskim. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 16 grudnia 2018 r. Drugi etap to selekcja najciekawszych aplikacji i rozmowy rekrutacyjne z wybranymi kandydatami. Wyniki ogłoszone zostaną 30 stycznia 2019 r. Wyjazd na Oxford zaplanowano w dniach 18-22 marca 2019 r.