TDJ Estate i Foundation podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2018
TDJ Estate i Foundation podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2018

Na 10 Europejskim Kongresie Gospodarczym była obecna silna reprezentacja TDJ. Nasi menadżerowie z obszarów Estate oraz Foundation podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat ewolucji w budowie biurowców, zmianach i przyszłości rynku mieszkaniowego oraz roli odpowiedzialnego biznesu w employer brandingu.

Kamil Krępa, dyrektor ds. komercjalizacji uczestniczył w panelu pt. „Biurowce frontem do Europy”, którego tematyka koncentrowała się m.in. na przyczynach boomu biurowego w Polsce czy dynamice rozwoju tego rynku w miastach regionalnych. Kamil Krępa podkreślał, że nowe przestrzenie biznesowe muszą być dopasowane do aktualnych modeli pracy, a także uwzględniać koncepcję work & life balance. Zaznaczył także, że pod względem inwestycji biurowych Katowice są miastem przeżywającym okres dynamicznego rozwoju. Problemom i szansom dla budownictwa mieszkaniowego, a także relacji administracji państwowej i branży deweloperskiej poświęcony był panel pt. „Polski rynek mieszkaniowy”, którego uczestnikiem był Bartłomiej Stuła. – Wyzwaniem dla nas – jak zaznaczał w dyskusji przedstawiciel TDJ Estate – są rosnące koszty budowy oraz dostępność gruntów.

Tematyka EKG obejmuje także społeczną odpowiedzialność biznesu. W ożywionej dyskusji w ramach sesji „CSR i HR, czyli odpowiedzialność i atrakcyjność pracodawcy” uczestniczyła Oliwia Kwiatkowska. Partner Zarządzają w TDJ Foundation zwracała uwagę na istotny związek fundacji korporacyjnych z wartościami firmy, będący warunkiem decydującym o wiarygodności i autentyczności organizacji oraz jej długoterminowym rozwoju. – W TDJ realizujemy projekty, które są bliskie pracownikom, dzięki czemu tworzymy przestrzeń do dobrowolnego zaangażowania. Łączy nas także wiara w sukces – nie tylko biznesowy, ale i społeczny – podkreślała Oliwia Kwiatkowska.