Survival na Wakacjach z Pasją!
Survival na Wakacjach z Pasją!

Za nami drugi z obozów organizowanych przez TDJ Foundation w ramach Wakacji z Pasją. Tym raz nasi stypendyści stanęli na ścieżce wojownika i zmierzyli się z wyzwaniami, jakie przyniósł ze sobą survival.  A wyzwań było niemało!

Podczas Treningu Herkulesa poznali tajniki krav magi, przeszli zajęcia z terenoznawstwa, a także mieli okazję pokonać swoje bariery na zjeździe tyrolką i wspinaczce na jurajskie skałki.

Niezwykłym wydarzeniem była noc spędzona w lesie. Tworzone wcześniej przy ognisku bajki dodały otuchy naszym najmłodszym obozowiczom i wszystkim udało się wytrwać do rana. Nie zabrakło również wielu zabaw, jak baloniada, archery czy skakanie do basenu.

W czwartym dniu obozu dzieci i młodzież wyruszyły na wyprawę specjalną, odwiedzając wieczorem Zamek Ogrodzieniec. Mroki zamku rozświetlane pochodniami i opowieściami przewodnika okazały się świetną przygodą i inspiracją do kolejnych zabaw.

Punktem kulminacyjnym obozu był larp, czyli gra terenowa, w której uczestnicy wcielają się w określone role. Nasza zabawa rozpoczęła się od informacji, że księżniczka zachorowała i potrzebuje pomocy naszych obozowiczów. Podzieleni na grupy musieli wykonać szereg niesamowitych zadań, które jednocześnie potwierdzały umiejętności nabyte podczas Wakacji z Pasją. Po kilku godzinach księżniczka została uratowana, a nasza młodzież poznała, czym jest współpraca i jak się integrować z grupą.

 

Więcej zdjęć z obozu znajdziecie na Facebooku fundacji.