Stypendyści TDJ Foundation na letnich kursach w UK
Stypendyści TDJ Foundation na letnich kursach w UK

Oxford, Cambridge, York i Bath to miejsca destynacji 10 stypendystów, którzy dzięki wsparciu TDJ Foundation wzięli udział w dwutygodniowych kursach języka angielskiego. Młodzież na najlepszych brytyjskich uczelniach nie tylko rozwijała swoje kompetencje językowe. Część z nich zdecydowała się na kursy tematyczne, jak Leadership czy Dance & Drama.

Zobaczcie, o czym opowiadali nam stypendyści po powrocie do Polski.

Klaudia Grynpeter
Kurs: General English, York

„Był to wspaniały czas, spędzony w świetnej atmosferze. Na kursie nauczyłam się większej płynności w mówieniu po angielsku, ale również zaczęłam rozumieć dużo więcej słów i zwrotów niż dotychczas. Miałam też możliwość poznać lepiej kulturę brytyjską oraz zobaczyć, jak wygląda college w Anglii. Poznałam tam wielu ludzi z całego świata, z którymi mam nadzieję nadal będę utrzymywała kontakt.”

 

Ewa Fąferek
Kurs: General English, York

„Od początku wyjazdu największe wrażenie zrobił na mnie wygląd kampusu. Piękne budynki, fontanny, komfortowo urządzone pokoje. Lekcje przebiegają we wspaniałej atmosferze. W międzynarodowych grupach uczymy się nowych rzeczy, nie wkuwając na pamięć zasad gramatyki, ale w przystępny sposób poprzez rozmowę, interaktywne lekcje czy quizy.”

Zuzanna Strączek
Kurs: General English, York

„Na kampusie można spotkać wielu ludzi z różnych narodowości. Na zajęciach lekcyjnych jesteśmy podzieleni na grupy zaawansowania dzięki czemu możemy poznać różne tradycje innych uczestników obozu. Wycieczki które zostały tu zorganizowane pozwalają poznać nam różne miejsca w Anglii.”

 

Sylwia Grybel
Kurs: General English, York

„Przez te dwa tygodnie nauczyłam się więcej niż przez rok w polskiej szkole. Jestem zachwycona urokiem brytyjskich miasteczek, a najbardziej Scarborough. Ludzie z całego świata pokazali mi swoje kultury, opowiedzieli o zwyczajach, niektórzy nawet pokazali swoje stroje narodowe.”

Katarzyna Bartela
Kurs: General English, Oxford

„Lekcje są prowadzone w ciekawy i rozwijający sposób, a metody, z których korzystają nauczyciele udoskonalają wiedzę z zakresu gramatyki, rozmów, tworzenia prezentacji itd. W szkole atmosfera była cudowna, nauczyciele i uczniowie z każdego miejsca na ziemi tworzyli jedną zgraną społeczność.  W weekend, po tygodniu efektywnej nauki języka, wybrałam się na wycieczkę do Warwick Castle oraz Stratford Upon Avon. Miałam okazję zobaczyć przepiękny angielski zamek i zwiedzić miasteczko, w którym urodził się Szekspir.”

 

Piotr Bartela
Kurs: Leadership Course, Oxford

„Pierwszy tydzień minął mi bardzo szybko, ale mam wrażenie, że mój poziom (szczególnie mówionego) angielskiego wzrósł wręcz dramatycznie, podczas rozmów praktycznie przestałem myśleć po polsku.”

Gabriela Bodziony
Kurs: Dance & Drama, Bath

„Gdy cofam się myślami do dnia wylotu, naprawdę nie wiem czego się obawiałam. Bo obawy były –  czy sobie poradzę? Czy znajdę tutaj przyjaciół? Czy będzie mi się podobało? Jednak zniknęły one tak szybko jak się pojawiły, ponieważ ten kurs okazał się jedną z najlepszych rzeczy jakie mnie spotkały.”

 

Natalia Kozieł
Kurs: Advanced Studies, Cambridge

„Kurs w Cambridge był niesamowitym doświadczeniem. Polecam każdemu, kto tylko ma okazję, pojechać na taki właśnie kurs. Mimo że mieliśmy dużo nauki, to była ona bardzo przyjemna i wiem, że zdobyta wiedza przyda mi się w najbliższym czasie.”