Ruszamy na konferencję Acton University!
Ruszamy na konferencję Acton University!

Już w najbliższą niedzielę Oliwia Kwiatkowska i Janusz Gorol z TDJ Foundation wraz z 5 stypendystami wyjadą na tydzień do USA, gdzie m.in. wezmą udział w konferencji Acton University. Jest to wyjątkowe wydarzenie dotyczące wolnego społeczeństwa, które łączy biznes, ekonomię, teologię i filozofię. W 2017 roku na Acton University przyjechało ponad 1000 studentów, absolwentów, przywódców religijnych, przedstawicieli NGO, biznesmenów, profesorów i wykładowców z całego świata.

W trakcie wyjazdu stypendyści będą mieli okazję nie tylko wzbogacić się o wiedzę i doświadczenie pozyskane podczas konferencji, lecz również będą szlifować język angielski, poznają kulturę amerykańską oraz zwiedzą Grand Rapids w Stanie Michigan oraz Chicago.

Czytaj więcej o Acton Univeristy >>

Poznaj naszych stypendystów:

Janek Globisz – student III roku ekonomii w Durham, na północy Anglii. Jest pasjonatem kina, teatru i sztuki, który interesuje się ekonomią energii. Uwielbia literaturę Science Fiction, szczególnie Stanisława Lema. Bardzo cieszę się na możliwość wyjazdu na Acton University. Mam nadzieję pogłębić swoją wiedzę na temat wolnego społeczeństwa opartego na wartościach chrześcijańskich. Będzie to dla mnie pierwsza wizyta w Stanach Zjednoczonych, co jeszcze bardziej mnie ekscytuje. Chciałbym wykorzystać wiedzę zdobytą podczas tej wizyty, żeby pomóc w rozwoju bliskiej mi, podkrakowskiej społeczności. 

Magdalena Noszczyk – ekspertka i trenerka ds. edukacji ekologicznej i globalnej w Fundacji Stajnia Twórczy Kolektyw, wcześniej edukatorka i koordynatorka projektów Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie i Związku Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć, od wielu lat współpracuje z ZHP. Autorka i współautorka licznych scenariuszy zajęciowych, szkoleń oraz publikacji o tematyce edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju, współorganizatorka wydarzeń związanych z odpowiedzialną konsumpcją. Dwukrotna uczestniczka i delegatka z Polski na międzynarodowych warsztatach Development Education Summer School, obserwatorka negocjacji klimatycznych podczas Konferencji UNFCCC oraz delegatka WAGGGS prowadząca warsztaty i panele dla reprezentantów YOUNGO (Youth NGOs).

Współautorka publikacjii współkoordynatorka działań edukacyjnych wielu organizacji pozarządowych, współrealizatorka projektów rozwojowych w Afryce Wschodniej, Zachodniej i Południowej w ramach budowania relacji w regionie afrykańskim z ramienia ZHP. Od 2012 roku współpracowniczka i sojuszniczka Amani Kibera (KE) – lokalnej organizacji pozarządowej wspierającej rozwój i poprawę jakości życia społeczności w największej dzielnicy slumsowej w stolicy Kenii. Odznaczona w 2017 r. Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Absolwentka rocznej Szkoły Trenerów Meritum.

Krzysztof Rentflejsz – student pierwszego roku Polityki, Filozofii i Ekonomii and University of Warwick. Jego główne zainteresowania to geopolityka oraz modele rozwoju ekonomicznego. Na co dzień udziela się w stowarzyszeniach uniwersyteckich, takich jak Koło Konsultingu oraz Polskie Stowarzyszenie na Warwick. Ponadto angażuje się w działania promujące powrót Polaków studiujących za granicą do Polski, w celu znalezienia ciekawej oferty zatrudnienia. Możliwość uczestniczenia w Acton University zaoferowaną mi przez TDJ Foundation postrzegam jako wyróżnienia oraz niepowtarzalną możliwość do udzielenia się w debacie na tematy z pogranicza teologii, ekonomii oraz stosunków międzynarodowych. Uważam, że uwzględnienie sfery teologii w analizie obecnego świata jest niezwykle istotne, biorąc pod uwagę jej dynamiczny rozwój oraz wpływ na kształt obecnej areny międzynarodowej. Jako wychowanek Gimnazjum i Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie jako podsumowanie moich wartości przytoczę fragment psalmu Zygmunta Krasińskiego, który widziałem codziennie wchodząc do szkoły „Z wiary waszej – wola wasza, z woli waszej – czyn wasz będzie”.

Piotr Marchel – Dyrektor Operacyjny w The Heart – Europejskim centrum współpracy korporacji i startupów. Z wykształcenia prawnik, uczestnik Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności oraz Programu Management ICAN Institute / Harvard Business Review Polska. Prywatne zainteresowanie skupiają się wokół geopolityki, geostrategii, etyki protestanckiej, doktryn polityczno-prawnych oraz motocykli.

Julia Olszewska – studentka prawa i historii sztuki. Pasjonatka podróży kulinarnych, sztuki, stosunków i dyplomacji międzynarodowej. Udział w Acton University będzie dla niej wspaniałą okazją do zweryfikowania i pogłębienia dotychczasowej wiedzy oraz umiejętności, jak również pomoże jej w rozwijaniu kariery w międzynarodowych instytucjach, propagujących etyczne prowadzenie biznesu.