Indywidualny Program Rozwoju

Indywidualne wsparcie dostosowane do osobistych potrzeb młodzieży szkolnej i studiującej. Tegoroczna edycja programu będzie prowadzona w 4 obszarach.

Edycja 2018
W tegorocznej edycji będziemy rekrutować uczestników do czterech różnych obszarów współpracy w zależności od osobistych potrzeb i wieku:
1. otwieranie horyzontów (13-16 lat)
2. maturownia (17-19 lat)
3. doradztwo zawodowe (15+)
4. advanced – tutoring i mentoring (15+)

Szczegóły dotyczące rekrutacji przedstawimy w sierpniu.

Edycja 2017/2018

Indywidualny Program Rozwoju to wsparcie dostosowane do osobistych potrzeb ambitnej młodzieży szkolnej i studiującej. Każdy z uczestników będzie miał przypisanego tutora – osobę z którą wspólnie opracuje Indywidualny Program Rozwoju na kolejny rok oraz która konsekwentnie będzie wspierać go w realizacji założeń. Projekt rozpoczyna się i kończy dwudniowym szkoleniem. W zależności od potrzeb uczestników, program umożliwia m.in. kursy doszkalające, sesje coachingowe, spotkania z ekspertami z danej dziedziny zainteresowań, a także spotkania studyjne w firmach. Ścieżka programu oraz formy wsparcia są dostosowywane indywidualnie do potrzeb, wieku i możliwości każdego z uczestników.

Spotkania tutorskie odbywają się średnio raz w miesiącu. Co bardzo ważne, z moją tutorką zawsze spotykamy się w dogodnym dla mnie miejscu i czasie. Jednak nasza współpraca nie sprowadza się wyłącznie do spotkań. Indywidualny Program Rozwoju daje także możliwość stałego kontaktu z osobistym przewodnikiem, który zawsze służy dobrą radą. Śmiało mogę powiedzieć, że dzięki kilku miesiącom współpracy, zaprzyjaźniłam się ze swoją tutorką,
a wzajemne poznawanie się i wymiana doświadczeń dały nam wiele powodów do uśmiechu.

Dominika Binkowska, jej tata pracuje w Zamet Industry w Piotrkowie Trybunalskim.

Laureatami Indywidualnego Programu Rozwoju w edycji 2017/2018 zostali:

Bartłomiej Banaszak, Piotr Bartela, Katarzyna Bartela, Agnieszka Bąk, Jan Binkowski, Konstancja Binkowska, Anna Błaś, Grzegorz Boroń, Błażej Drewlo, Dominika Drożdż, Jakub Fanselow, Piotr Frątczak, Sylwia Hadam, Marta Hoderny, Angelika Karwowska, Hanna Kmiecik, Ewa Kotowska, Justyna Kudala, Paweł Michalski, Piotr Miera, Anna Mokryńska, Filip Stasiak, Aleksandra Syrociak, Emilia Szurek, Jakub Tarnawski.

Dla kogo:
Młodzież ucząca się w wieku 13-23 lat, która nie ukończyła jeszcze studiów licencjackich lub inżynierskich. Program skierowany jest do dzieci pracowników spółek z Grupy TDJ.

Kiedy:
wrzesień 2017 – kwiecień 2018r.

Rekrutacja:
Zakończona, wkrótce informacje o rekrutacji na rok 2018/2019.

Osoby, które zostaną laureatami Indywidualnego Programu Rozwoju już 22-24 września br. wyjadą na warsztaty. Pamiętaj, aby zarezerwować tę datę już dziś. Obecność jest obowiązkowa, jej brak będzie jednoznaczny z dyskwalifikacją.

Miałem okazję spotkać się z lektorem stacji TVN Fabuła. Dzięki jego zaproszeniu zobaczyłem jak wygląda na żywo praca zespołu odpowiedzialnego za realizację filmowych zapowiedzi. Co więcej, pozwolono mi nagrać moją własną zapowiedź! Warto było jechać przez pół Polski, by dotrzeć do Warszawy. Do domu wróciłem z masą nowych doświadczeń, materiałami do ćwiczeń i jeszcze większą motywacją do rozwijania swoich zainteresowań. Kto wie, może pewnego dnia też będę pracował w telewizji?

Piotr Bartela, jego tata pracuje w Famur FAMAK w Kluczborku

Kadra

Agata Otrębska

Wytwórnia Zmian - Partner Merytoryczny

Aneta Esnekier

Tutor