Starszy specjalista ds. finansowych

Katowice

Główne zadania:

  • pozyskiwanie finansowania: obrotowego, inwestycyjnego, projektowego oraz limitów na gwarancje w tym m.in.

-przygotowywanie uproszczonych budżetów i  przepływów projektów

-przygotowywanie struktury finansowania

-wypełnianie wniosków kredytowych

-kompletowanie dokumentacji dla banków

-prowadzenie procesu negocjacji umów kredytowych

  • realizacja obowiązków wynikających z zawartych umów finansowych

-przygotowanie procesu monitoringu

-prowadzenie zestawień i baz danych

-przekazywanie informacji do instytucji finansowych

  • budowanie relacji z bankami i instytucjami finansowymi
  • współpraca z kancelariami prawnymi i doradcami
  • identyfikacja ryzyka finansowego wynikającego z zawieranych umów handlowych
  • przygotowywanie raportów i zestawień wg. bieżących potrzeb

Od kandydata oczekujemy:

  • wykształcenia wyższego (preferowane kierunki: Bankowość, Finanse, Rachunkowość)
  • 2 lata doświadczenia w pracy w dziale finansowym na podobnym stanowisku
  • dobrej znajomości języka angielskiego – w tym słownictwa biznesowego
  • bardzo dobrej znajomość MS Excel (warunek konieczny)
  • doświadczenia w negocjacjach z instytucjami finansowymi
  • znajomości specyfiki współpracy z bankami (umowy bankowe, prawo handlowe i gospodarcze)
  • umiejętności analizy i wykorzystywania danych z systemów księgowych
  • umiejętności oceny sprawozdania finansowego
  • wysoko rozwiniętych umiejętności analitycznych
  • samodzielności w działaniu i zaangażowania

Oferujemy:

  • ciekawą i pełną wyzwań pracę w jednej ze spółek Grupy TDJ, o ugruntowanej pozycji rynkowej,
  • stabilne warunki zatrudnienia na podstawie umowy o pracę
  • elastycznie godziny rozpoczęcia pracy (w przedziale 7:00 – 9:00)
  • możliwość pracy hybrydowej (łączenie pracy w biurze z pracą stacjonarną)
  • dodatkowe benefity (m.in. dofinansowanie do opieki medycznej i karty multisport, ubezpieczenie grupowe na preferencyjnych warunkach)
  • możliwość skorzystania z atrakcyjnych programów dedykowanych dzieciom pracowników w ramach działań Fundacji TDJ (wyjazdy wakacyjne, Indywidualny Program Rozwoju)