Specjalista ds. finansów

Katowice

Główne zadania:

  • zarządzanie płynnością finansową,
  • pozyskiwanie obrotowego i inwestycyjnego finansowania zewnętrznego,
  • sporządzanie Cash Flow,
  • analiza bieżącej i prognozowanej sytuacji finansowej spółki – planowanie krótko, średnio oraz długoterminowego zapotrzebowania na środki finansowe,
  • identyfikacja ryzyk finansowych wynikających z zawieranych umów,
  • regulowanie zobowiązań i monitoring należności,
  • realizowanie bieżących płatności wierzycielom,
  • utrzymywanie stosunków z bankami i instytucjami finansowymi,
  • realizacja obowiązków z umów finansowych,
  • pozyskiwanie i obsługa ubezpieczeń.

Nasze wymagania:

  • wykształcenie wyższe o profilu finansowym,
  • 2- letnie doświadczenie w pracy w dziale finansowym,
  • dobra znajomość języka angielskiego – w tym słownictwa biznesowego,
  • praktyczna znajomość systemów finansowych,
  • biegła obsługa MS Excel,
  • znajomość specyfiki współpracy z bankami, umów bankowych, prawa handlowego i gospodarczego,
  • umiejętność oceny sprawozdania finansowego,
  • wysoko rozwinięte umiejętności analityczne.

Oferujemy:

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • wynagrodzenie stałe + cześć ruchoma (premie uznaniowe)
  • pracę w silnej grupie kapitałowej o ugruntowanej pozycji rynkowej
  • możliwość skorzystania z atrakcyjnych programów dedykowanych dzieciom pracowników (dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych, stypendia zagraniczne itp.)
  • dodatkowe benefity, w tym prywatną opiekę medyczną