Specjalista ds. finansowych

Katowice

Główne zadania:

  • zarządzanie płynnością finansową,
  • sporządzanie Cash Flow,
  • analiza bieżącej i prognozowanej sytuacji finansowej spółki – planowanie krótko, średnio oraz długoterminowego zapotrzebowania na środki finansowe,
  • identyfikacja ryzyk finansowych wynikających z zawieranych umów,
  • pozyskiwanie i obsługa ubezpieczeń
  • kontakt z bankami w zakresie obsługi rachunków bankowych,
  • utrzymywanie relacji z bankami i instytucjami finansowymi, monitoring rynku finansowego,
  • pozyskiwanie obrotowego i inwestycyjnego finansowania zewnętrznego,
  • realizacja obowiązków z umów finansowych (kredyty, pożyczki).

Od kandydata oczekujemy:

  • wykształcenia wyższego o profilu finansowym,
  • min. 2- letniego doświadczenia w pracy w dziale finansowym,
  • dobrej znajomości języka angielskiego – w tym słownictwa biznesowego,
  • umiejętności sporządzenia cash flow,
  • doświadczenia w zarządzaniu płynnością,
  • praktycznej znajomości systemów finansowych,
  • bardzo dobrej obsługi MS Excel,
  • doświadczenia we współpracy z bankami, znajomości specyfiki umów bankowych,
  • umiejętności oceny sprawozdania finansowego,
  • wysoko rozwinięte umiejętności analityczne.

Oferujemy:

  • ciekawą i pełną wyzwań pracę w jednej ze spółek Grupy TDJ, o ugruntowanej pozycji rynkowej,
  • stabilne warunki zatrudnienia na podstawie umowy o pracę
  • elastycznie godziny rozpoczęcia pracy (w przedziale 7:00 – 9:00)
  • możliwość pracy hybrydowej (łączenie pracy w biurze z pracą stacjonarną)
  • dodatkowe benefity (m.in. dofinansowanie do opieki medycznej i karty multisport, ubezpieczenie grupowe na preferencyjnych warunkach)
  • możliwość skorzystania z atrakcyjnych programów dedykowanych dzieciom pracowników w ramach działań Fundacji TDJ (wyjazdy wakacyjne, Indywidualny Program Rozwoju)