Praktykant w dziale IT

Katowice

Główne zadania:

Praktykanci są dla nas częścią zespołu. Dlatego włączymy Cię do realizacji konkretnych projektów. W TDJ poznasz specyfikę działań zespołu IT. Zdobędziesz praktyczne umiejętności z zakresu diagnozowania i usuwania usterek związanych z infrastrukturą sieciową. Poznasz narzędzia i aplikacje, z których korzystamy w naszej firmie. Swoim działaniem wesprzesz zespół IT w codziennych aktywnościach. Dołącz do nas!

Podczas praktyki do Twoich obowiązków należeć będzie:

  • Obsługa zgłoszeń dotyczących systemów operacyjnych, aplikacji biurowych i infrastruktury teleinformatycznej,
  • Analiza i rozwiązywanie zaistniałych problemów przy pomocy telefonu, emaila oraz połączeń zdalnych,
  • Współpraca z 2-gą i 3-cią linią wsparcia dla infrastruktury i aplikacji,
  • Instalacja i konfiguracja oprogramowania oraz sprzętu komputerowego,
  • Modernizacja sprzętu komputerowego,
  • Tworzenie dokumentacji i bazy wiedzy.

Od kandydata oczekujemy:

  • Statusu studenta (preferowane kierunki związane z IT),
  • Chęci do podjęcia praktyk (nie wymagamy doświadczenia zawodowego),
  • Dyspozycyjności do odbywania praktyk w wymiarze 40h tygodniowo przez okres 4 tygodni,
  • Zaangażowania w wykonywane zadania.

Oferujemy:

  • Płatną praktykę w oparciu o umowę praktyk absolwenckich,
  • Pracę w świetnej lokalizacji – w centrum Katowic, w biurowcu .KTW,
  • Zdobycie cennego doświadczenia w obszarze IT,
  • Poznanie najlepszych praktyk, narzędzi oraz standardów funkcjonowania działu IT.