Księgowy/-a

Katowice

Główne zadania:

Prawidłowe, terminowe i zgodne z obowiązującym przepisami prowadzenie pełnej księgowości wybranych spółek grupy kapitałowej TDJ, w tym:

  • Sporządzanie raportów finansowych oraz miesięcznych i rocznych sprawozdań zgodnie z ustawą o rachunkowości
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych VAT i CIT oraz sprawozdań GUS
  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych
  • Rozliczanie i uzgadnianie kont księgowych
  • Bieżąca współpraca z instytucjami zewnętrznymi

Monitorowanie zmian w przepisach księgowych i podatkowych

Od kandydata oczekujemy:

  • Wykształcenia wyższego ekonomicznego (rachunkowość, finanse)
  • 4-letniego doświadczenia w pracy w księgowości, w tym 2 lata na podobnym stanowisku
  • Bardzo dobrej znajomości zagadnień finansowo-księgowych oraz podatkowych
  • Umiejętności prawidłowego interpretowania i stosowania przepisów z zakresu rachunkowości i prawa podatkowego
  • Dobrej znajomości MS Excel i Word oraz programów księgowych
  • Samodzielności, rzetelności i systematyczności w działaniu
  • Umiejętności analitycznego myślenia
  • Mile widziana znajomość języka angielskiego, pozwalającej na swobodną komunikację

Oferujemy:

  • Pracę w jednej z największych prywatnych firm w Polsce, o mocnej pozycji rynkowej i wysokiej kulturze zarządzania
  • Atrakcyjny pakiet kafeteryjny dla pracowników i ich rodzin (w tym ubezpieczenie grupowe, opieka medyczna i karta sportowa)
  • Możliwość rozwoju zawodowego w dynamicznie rozwijającej się organizacji
  • Możliwość skorzystania z atrakcyjnych programów dedykowanych dzieciom pracowników (m.in.wyjazdy wakacyjne, stypendia zagraniczne)