Księgowy/-a

Katowice

Główne zadania:

  • Prawidłowe, terminowe i zgodne z obowiązującym przepisami prowadzenie pełnej księgowości wybranych spółek grupy kapitałowej TDJ,
  • Sporządzanie raportów finansowych oraz miesięcznych i rocznych sprawozdań zgodnie z ustawą o rachunkowości,
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych VAT i CIT oraz sprawozdań GUS,
  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych,
  • Rozliczanie i uzgadnianie kont księgowych,
  • Bieżąca współpraca z instytucjami zewnętrznymi.

Od kandydata oczekujemy:

  • Wykształcenia wyższego ekonomicznego (rachunkowość, finanse),
  • 2-letniego doświadczenia w pracy w księgowości na podobnym stanowisku,
  • Bardzo dobrej znajomości zagadnień finansowo-księgowych oraz podatkowych,
  • Umiejętności prawidłowego interpretowania i stosowania przepisów z zakresu rachunkowości i prawa podatkowego,
  • Dobrej znajomości MS Excel i Word oraz programów księgowych,
  • Samodzielności, rzetelności i systematyczności w działaniu,
  • Umiejętności analitycznego myślenia,
  • Mile widziana znajomość języka angielskiego, pozwalającej na swobodną komunikację.

Oferujemy:

  • Pracę w jednej z największych prywatnych firm inwestycyjnych w Polsce, o mocnej pozycji rynkowej i wysokiej kulturze zarządzania,
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji w dynamicznie rozwijającej się organizacji,
  • Pracę w przyjaznej atmosferze, w atrakcyjnej lokalizacji w centrum biznesowym .KTW,
  • Ubezpieczenie grupowe, opiekę medyczną i kartę Multisport, w ramach firmowego pakietu kafeteryjnego,
  • Hybrydowy system pracy (łączymy pracę zdalną ze stacjonarną),
  • Możliwość skorzystania z atrakcyjnych programów dedykowanych dzieciom pracowników w ramach działań Fundacji TDJ.