Jak ze startupu zrobić jednorożca?
Jak ze startupu zrobić jednorożca?

Przestrzeń do spotkania i budowy relacji młodych przedsiębiorców z przedstawicielami dużych firm posiadających kapitał na inwestycje. Tak jednym zdaniem można opisać European Start-up Days, wydarzenie które od trzech lat towarzyszy Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu.

Przez dwa dni Katowice stają się miejscem dyskusji ekspertów na temat budowy ekosystemu przyjaznego startupom, który w najlepszy możliwy sposób będzie wspierał rozwój innowacyjnych firm.

W debacie TDJ reprezentował Wojciech Fedorowicz. Partner Zarządzający TDJ Pitango Ventures uczestniczył w panelu pt. „Zasilamy start-upy”, którego tematyka poświęcona była m.in. procesom weryfikacji pomysłów młodych przedsiębiorców przez inwestorów czy obszarom ich zainteresowania.

Wojciech Fedorowicz podkreślał, że TDJ Pitango Ventures poszukuje startupów z silnym komponentem technologicznym, z dużym rynkiem i globalnym potencjałem. Zwracał też uwagę na rolę zespołu, który musi być silny, aby sprostać wyzwaniom, jakie czekają startupy na drodze do sukcesu. Wojciech Fedorowicz przybliżył również formułę Smart Money, czyli model inwestycji charakterystyczny dla TDJ Pitango. Jego istotą jest połączenie zaangażowania finansowego z kompleksowym wsparciem TDJ w zakresie prowadzenia przedsiębiorstw oraz z dostępem do unikalnego w Polsce know-how, w zakresie rozwoju biznesu w skali globalnej.