TDJ
Foundation

Wierzymy, że inwestycja w edukację i rozwój jest najwyższą wartością dla społeczeństwa

Co robimy?

miniatura
PROGRAMY
MŁODZIEŻOWE
SPRAWDŹ
miniatura
KSZTAŁCENIE
KADR
SPRAWDŹ
miniatura
PRZEDSZKOLA SPRAWDŹ

Dlaczego?

Nie wszystkie dzieci dysponują równymi szansami osiągnięcia pełnego potencjału, realizacji zainteresowań oraz rozwoju talentów i umiejętności. Często z powodu czynników, na które nie mają wpływu (Raport UNICEFU). TDJ Foundation powołaliśmy, aby niwelować nierówności poprzez umożliwienie dzieciom i młodzieży dostępu do jak najlepszych praktyk edukacyjnych.

RAPORT TDJ EDU REVIEW 2019

486
osób rocznie w naszych programach rozwojowych
2000
beneficjentów objętych wsparciem
25
osoby otrzymały stypendium na zagraniczną naukę
70
współpracowników, wychowawców i ekspertów ds. edukacji i rozwoju
424
nauczycieli biorących udział w warsztatach i szkoleniach

Zespół

TOMASZ DOMOGAŁA

Przewodniczący Rady Fundacji

TOMASZ DOMOGAŁA

Przewodniczący Rady Fundacji

Powołał TDJ Foundation, aby udzielać wsparcia dzieciom pracowników Grupy TDJ poprzez inwestowanie w ich proces kształcenia i oferowanie wyjątkowych możliwości rozwoju.

CZESŁAW KISIEL

Członek Rady Fundacji

CZESŁAW KISIEL

Członek Rady Fundacji

Odpowiedzialny za ład korporacyjny w całym TDJ, z którą związany jest od roku 1992. W wielu jej spółkach pełnił funkcje zarządcze, biorąc aktywny udział w licznych procesach inwestycyjnych i akwizycyjnych. Obecnie zasiada w organach zarządzających i radach nadzorczych wielu podmiotów grupy kapitałowej TDJ. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem kapitałowym i finansami przedsiębiorstw. Ukończył Akademię Ekonomiczną w Krakowie na Wydziale Ekonomika Produkcji. Absolwent Podyplomowych Studiów Menedżerskich opartych o strukturę MBA, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

OLIWIA KWIATKOWSKA

Prezes Zarządu

OLIWIA KWIATKOWSKA

Prezes Zarządu

Partner Zarządzająca w TDJ Foundation. Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie na specjalizacji Finanse Przedsiębiorstw oraz uzyskała Joint Master Degree w zakresie Zarządzania Ryzykiem i Aktywami (Quantitative Asset and Risk Management) na University of Applied Sciences BFI Vienna przy współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach. Oliwia Kwiatkowska jest związana z TDJ Foundation od 2014 roku, a od 2015 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu. Odpowiada za działalność operacyjną, rozwój i zarządzanie strategiczne piątego obszaru działalności TDJ, inwestującego w edukację i rozwój młodych ludzi.

BARTŁOMIEJ MARSZAŁEK

Starszy Kierownik Projektów

BARTŁOMIEJ MARSZAŁEK

Starszy Kierownik Projektów

Odpowiedzialny za rozwój i realizację Programów Młodzieżowych w TDJ Foundation. Psycholog, badacz efektów empowermentu psychologicznego, gościnnie wykłada na Uniwersytecie SWPS. Absolwent Uniwersytetu SWPS, kierunku Psychologii Rozwoju Osobistego i Coachingu. W latach 2013/2014/2015 otrzymał Nagrodę Rektora VIS (Very Important Student) za osiągnięcia na tle społecznym. Od 2012 aktywnie zaangażowany w tworzenie i realizację projektów młodzieżowych.

Dobrochna Lama

Dyrektor ds. Kształcenia

Dobrochna Lama

Dyrektor ds. Kształcenia

Odpowiedzialna za rozwój Instytutu Educare zapewniającego wsparcie w zakresie kształcenia nauczycieli, kadr zarządzających oraz projektów podnoszących jakość placówek edukacyjnych. Jest absolwentką studiów magisterskich na Sydney University w Australii oraz studiów podyplomowych na kierunku Pedagogika na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu programów edukacyjnych, które zdobywała jako nauczyciel, dyrektor szkoły, trener i konsultant dla kadr zarządzających i nauczycieli, w tym również dla placówek edukacyjnych za granicą. 

Barbara Zbyrowska-Paprocka

Kierownik Projektu

Barbara Zbyrowska-Paprocka

Kierownik Projektu

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy pedagogicznej z dziećmi, rodzicami oraz nauczycielami. Pracowała jako nauczyciel, trener i dyrektor przedszkola. W TDJ Foundation koordynuje projekt edukacji przedszkolnej mający na celu otwarcie kolejnych miejsc, działających w duchu przedszkoli rodzinnych. Współpracowała również z Instytutem Educare jako ekspert programowy. Jest absolwentką Instytutu Studiów nad Rodziną na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ukończyła również Podyplomowe Studia w zakresie Logopedii oraz Edukacji Początkowej i Reedukacji na Uniwersytecie Warszawskim oraz liczne kursy z zakresu edukacji i zarządzania oświatą.

Monika Madigan

Kierownik Projektu

Monika Madigan

Kierownik Projektu

Związana z działaniami edukacyjnymi prowadzonymi przez fundację, będąc współautorką projektu Przedszkole na Kopcu. W związku z rozwojem TDJ Foundation oraz inwestycją w edukację przedszkolną, koordynuje projekt mający na celu otwarcie kolejnych miejsc działających w duchu przedszkoli rodzinnych.

JUSTYNA GŁÓWKA

Kierownik Projektów

JUSTYNA GŁÓWKA

Kierownik Projektów

Odpowiedzialna za koordynowanie programu edukacyjnego iPower opartego na formule pracy 1:1 oraz mini projektach skierowanych do społeczności lokalnej. Tworzy sieć kontaktów koordynatorów, tutorów oraz szkół. Odpowiada za współpracę z Ambasadorami społeczności TDJ i spółek portfelowych, realizując wspólnie rekrutację do programów młodzieżowych.Od prawie siedmiu lat wspiera procesy komunikacyjne i zarządza projektami w organizacjach pozarządowych oraz podmiotach komercyjnych. Poprzednio szefowa zespołu budowanego od podstaw i zarządzanego w duchu społecznej odpowiedzialności biznesu. Ma szeroką praktykę z zakresu projektowania i prowadzenia konsultacji społecznych skupiających się na dialogu oraz podejmowania odpowiedzialności za wspólne działania.

Małgorzata Dudek

Młodszy Kierownik Projektów

Małgorzata Dudek

Młodszy Kierownik Projektów

Odpowiada za rozwój i realizację projektu Wakacje z Pasją. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego na kierunkach Kultury Mediów oraz Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna. Związana z harcerstwem od ponad 15 lat. Od 2016 roku kieruje jednym z największych hufców harcerskich w Polsce. Posiada ponad 10 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą na wyjazdach wakacyjnych, gdzie występowała w roli wychowawcy i kierownika.

ELŻBIETA WAGNER

Kierownik Projektu

ELŻBIETA WAGNER

Kierownik Projektu

Odpowiedzialna za kierowanie projektami szkoleniowymi Instytutu Educare w szczególności za współtworzenie programów kształcenia w Zespole Programowym, współpracę z trenerami w zakresie przygotowania szkoleń oraz kierowanie działaniami operacyjnymi związanymi z prowadzeniem projektu. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kierunku Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych. Doświadczenie w obszarze edukacji zdobyła pracując dla organów prowadzących szkoły niepubliczne, a także jako dyrektor jednej ze szkół edukacji spersonalizowanej. Jest pasjonatem edukacji, szczególnie modelu opartego o personalizm.

JOANNA KICIOR

Ekspert programowy

JOANNA KICIOR

Ekspert programowy

W Instytucie Educare odpowiedzialna za współpracę z trenerami w zakresie przygotowania szkoleń oraz z placówkami edukacyjnymi w obszarze projektów wdrożeniowych. Wspiera zespół programowy również od strony administracyjnej. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunku Historia. Ukończyła studia podyplomowe z Doradztwa zawodowego z coachingiem i pośrednictwa pracy oraz z zakresu Wiedzy o społeczeństwie. Jest nauczycielem mianowanym z wieloletnim stażem w pracy w szkole edukacji spersonalizowanej oraz tutorem rodzinnym.

Aktualności

05/28/21

TDJ Foundation
Już w najbliższy poniedziałek widzimy się na live'ie Przedszkole w Pierwszej Dzielnicy by Educare 🚀🚀🚀.Zapraszamy!Będzie nam miło jak udostępnicie posta. ... See MoreSee Less
View on Facebook

05/14/21

TDJ Foundation
#praca #PodajDalej 🤩📣 Kompletujemy zespół Przedszkole w Pierwszej Dzielnicy by Educare, który będzie razem z nami współtworzyć to wyjątkowe miejsce, zapewni dzieciom najlepszą opiekę oraz zadba o ich rozwój.Poszukujemy kandydatów lub kandydatek na stanowiska:🟠 Wychowawca przedszkolny - szczegóły ➡ cutt.ly/1bKtkGR🟠 Asystent nauczyciela - szczegóły ➡ cutt.ly/NbKtdyc🟠 Nauczyciel języka angielskiego - szczegóły ➡ cutt.ly/obKthgNJeśli znacie kogoś, kto:➡ pasjonuje się edukacją 👩‍🏫🧑‍🏫,➡ uwielbia pracę z dziećmi i ich rodzicami 👨‍👩‍👧‍👦,➡ szuka nowych, ciekawych wyzwań 🕵‍♀,➡ chciałby rozwinąć skrzydła, dołączając do naszego zespołu 💪,koniecznie przekażcie jej lub jemu tę informację 🙏!#nauczyciel #przedszkole #rozówój #pracawprzedszkolu ... See MoreSee Less
View on Facebook

05/07/21

TDJ Foundation
#praca #PodajDalej📣 Mamy ogłoszenie 🚀🚀🚀Szukamy osoby, która dołączy do zespołu komunikacji TDJ i będzie odpowiedzialna za obszar TDJ Foundation.Jeśli lubisz podejmować nowe wyzwania, jesteś kreatywna/y i bliskie Ci są tematy związane z edukacją - dołącz do nas jako Ekspert/ka ds. komunikacji 🤩. Gwarantujemy ciągły rozwój i pracę w energicznym zespole profesjonalistów, dla których praca to pasja.➡ Do Twoich zadań należeć będzie tworzenie ciekawych treści, planowanie i zarządzanie projektami oraz realizacja strategii komunikacji Fundacji.➡ O szczegółach naszej oferty możesz przeczytać tutaj tdj.pl/oferta_pracy/ekspert-ds-komunikacji/#biurowcektw #cosmo #tdjfoundation #instytuteducare #IPR #ipower #socialmedianinja #strategia #marketingedukacji #CSR #digital #katowice #warszawa ... See MoreSee Less
View on Facebook

04/29/21

TDJ Foundation
⏳ To już ostatni dzwonek, by wesprzeć działania TDJ Foundation, przekazując 1% podatku. Zebrane środki pozwolą nam zwiększać skalę i ciągle pracować nad jakością naszych programów 🧡.➡ KRS: 0000294837 ... See MoreSee Less
View on Facebook

04/16/21

TDJ Foundation
W poniedziałek 19 kwietnia ekspertem w #rozmowaporanka Radio eM 107,6 fm będzie Oliwia Kwiatkowska Prezes Zarządu TDJ Foundation.Razem z redaktor Dominiką Szczawińską-Ziembą omówią m.in.:🟠 dalszy lockdown - zamykane i ponownie otwierane przedszkola oraz szkoły🟠 naukę w czasie pandemii - z czym mierzą się dzieci i ich rodzice🟠 jak ważna jest relacja w edukacji - dlaczego w naszych przedszkolach jest ona kluczem we współpracy dziecko-rodzic-nauczyciel.Do usłyszenia i zobaczenia online o godz. 8.10.EDIT: Link do rozmowy w komentarzu. Usiądźcie wygodnie i posłuchajcie :-) ... See MoreSee Less
View on Facebook

04/15/21

TDJ Foundation
Dzielimy się z Wami dobrą nowiną! Ruszyły zapisy do Przedszkole w Pierwszej Dzielnicy w Katowicach 🧡🥳🤩🚀Już za kilka miesięcy w naszym przedszkolu będzie rozbrzmiewać dziecięcy śmiech, a my nie możemy się już doczekać 🥰🧒👧.🟠 Dlaczego warto wybrać nasze przedszkole?🟠 Gdzie szukać informacji?🟠 Jak się zapisać?Odpowiedzi szukajcie w poście ⬇⬇⬇ i na przedszkolnym profilu na facebooku.Mile widziane udostępnianie informacji o rekrutacji w gronie rodziny, przyjaciół, czy znajomych 🗣.Kto się cieszy razem z nami? 🙋‍♀️🙋#przedszkolewkatowicach #pierwszadzielnica3, 2, 1 start! Ruszamy z rekrutacją 🤩🥳🚀Dlaczego warto wybrać Przedszkole w Pierwszej Dzielnicy?🟠 wysokiej jakości edukacja przez zabawę i doświadczanie🟠 codziennie angielski, zajęcia psychomotoryczne, zajęcia ruchowe i muzyka z rytmiką🟠 autorski, przynoszący świetne efekty program oparty na wiedzy o fazach rozwojowych u dzieci opracowany we współpracy z Instytut Educare 🟠 bliska współpraca z rodzicami, tutoring rodzinny, indywidualne podejście🟠 nowoczesne przedszkole, zewnętrzny ogród edukacyjny🟠 dofinansowanie dla dzieci zamieszkałych na terenie Katowic - czesne wynosi 300 zł👉 Rekrutujemy maluchy w wieku 2-5 lat. W pierwszej kolejności należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na naszej stronie www. W drugim etapie zaprosimy rodziców na spotkanie.👉 Nasze przedszkole powstaje na osiedlu Pierwsza Dzielnica, w centrum Katowic, w sąsiedztwie Strefy Kultury. We wrześniu zaczynamy 🧡 👉 Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy dostępne na przedszkola-educare.pl/nasze-przedszkola/katowice-i-przedszkole-w-pierwszej-dzielnicy/Organem prowadzącym Przedszkole w Pierwszej Dzielnicy jest TDJ Foundation.#przedszkole #rekrutacjadoprzedszkola ... See MoreSee Less
View on Facebook

04/02/21

TDJ Foundation
Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych 🐣. Dbajcie o siebie i bliskich. ... See MoreSee Less
View on Facebook

03/25/21

TDJ Foundation
#staż Poszukiwany/a stażysta/ka w biurze komunikacji TDJ Foundation.Jeśli social media nie mają przed Tobą tajemnic, a pisanie tekstów sprawia Ci przyjemność, zgłoś się do nas albo #podajdalej! O szczegółach naszej oferty możesz przeczytać tutaj cutt.ly/YxEJ9za ... See MoreSee Less
View on Facebook

03/11/21

TDJ Foundation
#tdjfoundationipagainspirująWojciech Koj z Fundacja im. Lesława A. Pagi to kolejny prelegent naszych inspirujących spotkań z młodzieżą #IPR i #ipower. Wojtek mówił o swoim pobycie w Portugalii, do której trafił w ramach wymiany na studiach magisterskich. Opowiedział o tym, jak wiele nauczył się od innych ludzi i kolegów i że wymiana doświadczeń to klucz do sukcesu każdego pokolenia. Motywował młodzież do walki o swoje marzenia i wytrwałości w realizacji celu 💪. Dziękujemy za to inspirujące spotkanie i zastrzyk pozytywnej energii 🙏!#rozwój #inspiracja #młodzież ... See MoreSee Less
View on Facebook

03/01/21

TDJ Foundation
#TDJFoundationiPagainspirują🎯 Ale nas ostatnio zmotywowała Roksana Kałużny- Bałazy z Fundacja im. Lesława A. Pagi 🤩🚀! Opowiadała o tym jakie decyzje doprowadziły ją do miejsca, w którym jest teraz, o dbaniu o siebie, pielęgnowaniu relacji z innymi i szukaniu w życiu balansu. Nie zabrakło też wskazówek dotyczących poszukiwania pasji i motywacji, żeby robić w życiu to co, się lubi. Takie spotkanie to wspaniała inspiracja do dalszego rozwoju 💪. Dziękujemy! 🙏 #IPR #ipower #rozwój ... See MoreSee Less
View on Facebook

02/12/21

TDJ Foundation
Zbliża się okres rozliczenia podatku dochodowego PIT. To czas, by zastanowić się, z którą organizacją podzielicie się 1%. Jak co roku zachęcamy Was do wsparcia TDJ Foundation 😊. Przekazując swój 1% podatku macie realny wpływ na rozwój i dostępność programów edukacyjnych, które działają i pomagają na co dzień setkom młodych osób. Dzięki Waszemu wsparciu możemy się rozwijać, zwiększać liczbę uczestników w programach oraz zwiększać ilość kadry, która towarzyszy dzieciom w ich rozwojowej podróży. ➡ Aby przekazać 1% na działania fundacji, wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym nr KRS: 0000294837➡ O tym, jak w tym roku wygląda kwestia rozliczeń podatkowych, możecie przeczytać tutaj: tdj.pl/1procent/➡ Informacje o programach i przedsięwzięciach TDJ Foundation dostępne na stronie tdjfoundation.pl#podaruj1% ... See MoreSee Less
View on Facebook

02/02/21

TDJ Foundation
Inspirujących spotkań ciąg dalszy 💪. Tym razem mieliśmy okazję posłuchać Michała Cyrankiewicza z Fundacja im. Lesława A. Pagi 🤩. Nasz gość opowiedział o swoich przygodach związanych ze studiowaniem w Danii i pokonywaniu trudności. Zachęcał młodzież do tego, by podążali za zmianami jakie przynosi im życie, nigdy się nie poddawali i wiedzieli, że żadna decyzja w życiu nie musi być ostateczna. Dziękujemy za to spotkanie! 🙏#TDJFoundationiPagainspirują #IPR #ipower #rozwój #pasja ... See MoreSee Less
View on Facebook

01/29/21

TDJ Foundation
Chwalimy się 😊Za nami pierwsze spotkanie dla młodzieży #IPR i #ipower, które organizujemy razem z Fundacja im. Lesława A. Pagi. Nie da się ukryć, że to był sztos 🚀 Naszym gościem była Karolina Wojtas, która podzieliła się z uczestnikami historią swojego rozwoju i kariery 💪. To było bardzo inspirujące wydarzenie. Może podzielicie się wrażeniami?##TDJFoundationiPagainspirują ... See MoreSee Less
View on Facebook

01/26/21

TDJ Foundation
#TDJFoundationiPagainspirują📣 Razem z Fundacja im. Lesława A. Pagi rozpoczynamy cykl spotkań dla młodzieży Indywidualnego Programu Rozwoju oraz projektów iPOWER 🤩. Alumni Pagi podzielą się swoimi inspirującymi historiami dotyczącymi rozwoju, opowiedzą o trudnościach, które pokonali oraz możliwościach jakie wykorzystali na swojej drodze. Będziemy rozmawiać o programach, które wspierały ich w rozwoju i aktywnościach, dzięki którym podążali za swoimi celami. Cieszymy się bardzo na tę współpracę!...............................................................Fundacja im. Lesława A. Pagi powstała w 2003 z misją łączenia świata edukacji i biznesu. Od tego czasu tworzy społeczność dla rozwoju, inspirowania i kształcenia liderów jutra, skupiając w społeczności prawie 5 000 Alumów. Oferuje programy szkoleniowo-edukacyjno-mentoringowe dla utalentowanych studentów oraz absolwentów uczelni wyższych, a także dla uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych, w których poza przekazywaniem wiedzy kształtuje postawy, uczy odpowiedzialności społecznej i aktywizuje swoich Alumnów do działań na rzecz dobra wspólnego. #tojestgość #tdjfoundation #fundacjapagi #IPR #ipower ... See MoreSee Less
View on Facebook

12/23/20

TDJ Foundation
W tych wyjątkowych czasach życzymy Wam siły i wytchnienia oraz nadziei na dobre jutro.Dbajmy o siebie i swoich najbliższych.Zespół TDJ Foundation ... See MoreSee Less
View on Facebook
załaduj więcej

Wierzysz w edukację?

Wzmocjnij ją, przekazując 1% na nasze działania.

Wpisz w zeznaniu podatkowym dane:

Fundacja TDJ na Rzecz Edukacji i Rozwoju KRS 0000294837

Rozlicz PIT online z PITax.pl TUTAJ

Skontaktuj się z nami

TDJ Foundation

Biuro:
Aleja Roździeńskiego 1a
40-202 Katowice
e-mail: fundacja@tdj.pl

Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach
Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru
Sądowego.

KRS: 0000294837
NIP: 9542619605

RODO