FAMUR będzie współpracować z polskimi firmami na rynku indyjskim
FAMUR będzie współpracować z polskimi firmami na rynku indyjskim

Grupa FAMUR i Polski Fundusz Rozwoju SA dołączyły do grona polskich podmiotów, które będą współpracować przy zdobywaniu kontraktów w Indiach. W skład zawiązanej w kwietniu br. inicjatywy wchodzą także Jastrzębska Spółka Węglowa, Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa oraz Indyjsko-Polska Izba Handlowo-Przemysłowa. Głównym celem współpracy jest wykorzystanie szansy jaką jest stopniowe otwarcie rynku indyjskiego na zagraniczne firmy i w efekcie wspólne zdobywanie zamówień na rzecz tamtejszego sektora górniczego i energetycznego.

– Porozumienie tworzy branżową platformę współpracy, która dzięki połączeniu kompetencji i potencjałów jej partnerów pozwoli zbudować kompleksową ofertę dopasowaną do specyfiki, potrzeb i oczekiwań rynku indyjskiego. Jestem przekonany, że wspólnie z naszymi partnerami będziemy mogli z powodzeniem realizować kompleksowe projekty w sektorze górniczym i energetycznym, jednocześnie promując polską technologię, know-how oraz markę Made in Poland – podkreśla Mirosław Bendzera, Prezes Zarządu FAMUR SA.

Porozumienie dotyczące współpracy w Indiach naturalnie wpisuje się w koncepcję rozwoju obecności Grupy FAMUR na zagranicznych rynkach. Spółka planuje, że w 2022 roku ponad połowa jej przychodów będzie pochodzić z działalności eksportowej.