Invest TDJ Estate wyemitował obligacje o wartości-nominalnej-115-mln
Invest TDJ Estate wyemitował obligacje o wartości-nominalnej-115-mln
Invest TDJ Estate sp. z o.o. z sukcesem uplasował na rynku obligacje o łącznej wartości 115 milionów złotych z 2,5-letnim terminem wykupu. Pozyskane fundusze zostaną przeznaczone na realizację inwestycji w sektorze nieruchomości mieszkaniowych. To pierwsze obligacje wyemitowane przez tę spółkę.

Invest TDJ Estate jest spółką deweloperską funkcjonującą w ramach TDJ Estate – obszaru inwestycyjnego rodzinnej firmy TDJ.

W minionym roku zajęliśmy drugie miejsce pod względem liczby sprzedanych mieszkań wśród deweloperów działających na lokalnym rynku. To stanowi dla nas impuls do ekspansji, dlatego intensywnie budujemy nasz bank ziemi i kupujemy tereny inwestycyjne nie tylko na Śląsku, ale również w Krakowie czy Warszawie Emisja obligacji pozwoli nam podejmować się kolejnych odważnych i ambitnych projektów mieszkaniowych oraz przybliży nas do realizacji celu, jakim jest budowa 1000 mieszkań rocznie. Wierzymy, że jesteśmy na dobrej drodze, by stać się wiodącym deweloperem na rynku – mówi Maciej Wójcik, Prezes Zarządu Invest TDJ Estate.

 

Do tej pory deweloper uruchomił 5 projektów mieszkaniowych i zbudował 83 tys. mkw. powierzchni mieszkaniowej na terenie województwa śląskiego.

 

Marketing transakcji poprzedziła na początku września 2021 r. seria spotkań z wybranymi inwestorami. Informacje zwrotne zebrane w ich trakcie umożliwiły rozpoczęcie przygotowań do październikowego cyklu spotkań  z około 35 inwestorami. Emisja została skierowana głównie do funduszy inwestycyjnych (50%) i banków (43%). Swój udział mieli również ubezpieczyciele (6%). Obligacje znalazły się wyłącznie w portfelach polskich inwestorów.

 

Na emisję obligacji zdecydowaliśmy się po raz pierwszy w historii naszej działalności. Było to dla nas ważne przedsięwzięcie i duże wyzwanie. Zainteresowanie inwestorów stanowi dla nas potwierdzenie, że jesteśmy godnym zaufania partnerem biznesowym. W pomyślnym przeprowadzeniu tej operacji wspomógł nas Santander Bank Polska, który pełnił rolę wyłącznego organizatora emisji i odpowiadał za budowę książki popytu. Wsparcie tak profesjonalnego, rzetelnego i wiarygodnego partnera w tym zakresie było dla nas nieocenioną pomocą. Słowa podziękowań kierujemy również w stronę Clifford Chance Poland, kancelarii, która zapewniła obsługę prawną procesu emisyjnego – dodaje Maciej Wójcik.

 

Emisja, w której uczestniczyliśmy, jest jedną z nielicznych przeprowadzonych w ostatnim czasie na rynku obligacji korporacyjnych.  Została dodatkowo uplasowana przy wymagającym i zmiennym rynku. Otwarta i transparentna komunikacja do inwestorów podczas całego procesu pozwoliła zbudować zaufanie inwestorów uczestniczących w emisji, którym bardzo dziękujemy za udział.– mówi Kamil Witkowski, Menedżer DCM, Santander Bank Polska S.A.

 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową: www.investtdjestate.pl