Dziennik skuteczności – zaproszenie do udziału w badaniu. 
Dziennik skuteczności – zaproszenie do udziału w badaniu. 

Jak wyjść z pętli porażki do pętli sukcesu i być bardziej skutecznym w realizowaniu swoich celów? Jak nie rezygnować w obliczu pierwszych trudności, ale wytrwale dążyć do celu?  

 

Zapraszamy do udziału w projekcie-badaniu, w którym dowiesz się jak wzmacniać kompetencję nazywaną przez psychologów poczuciem własnej skuteczności. Skuteczność decyduje o tym w jaki sposób myślimy o sobie i jakie wyzwania podejmujemy. W trakcie trwania badania, czyli przez miesiąc, będziesz wypełniać Dziennik Skuteczności, który pomoże Ci w realizacji wyznaczonych celów.  W trakcie tej drogi będziesz uczestniczyć w 5 spotkaniach mających charakter edukacyjno-motywujący oraz będziesz samodzielnie pracować ze swoim dziennikiem. Partnerem projektu jest Uniwersytet SWPS.

 

Kto może wziąć udział? 

Do udziału w projekcie zaprosimy 20 pełnoletnich osób, które będą mogły wziąć udział w spotkaniach online i offline w podanych poniżej terminach. Aby wziąć udział należy zgłosić się do badania za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, drugim etapem rekrutacji będzie rozmowa video z wybranymi osobami. Jeśli chcesz wziąć udział w badaniu zgłoś się już dziś wypełniając formularz zgłoszeniowy https://bit.ly/3NTvVz8

Zgłoszenia przyjmujemy do 6 maja 2022r. 

Korzyści dla uczestników:
 • Dowiesz się o naukowo sprawdzonych metodach na zwiększenie skuteczności w realizowaniu celów,
 • Nauczysz się jak właściwie stawiać cele, aby Cię motywowały do działania,
 • Spędzisz wartościowy czas w towarzystwie innych osób zainteresowanych rozwojem i dążeniem do wykorzystania swojego potencjału,
 • Poznasz praktyczne metody na pokonanie prokrastynacji, czyli odkładania działania .

Prowadząca, autorka Dziennika skuteczności: 

Tamara Kasim – studentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Uczestniczy w ministerialnym programie dla studentów z wyróżniającymi się zainteresowaniami badawczo-naukowymi oraz wynikami w nauce. Jej główne obszary pracy to wzmacnianie samokontroli, wytrwałości oraz poczucia własnej skuteczności u dzieci i młodzieży, a tym samym wyrównywanie ich szans edukacyjnych.  

Harmonogram:
 1. Spotkanie offline: 16 maja 2022, godz. 17:00 – 20:00  (wydział SWPS w Katowicach, ul. Techników 19, 40-326)
Podczas pierwszego spotkania poruszymy takie tematy jak:
 • Czym jest poczucie skuteczności, jak wpływa na nasze cele i ich wykonanie oraz jak możemy je rozwijać?
 • Jakie powinny być cele i jak je stawiać? Przedstawienie naukowo uzasadnionej metody WOOP. Ćwiczenie z dzielenia celów długoterminowych na mniejsze cele pośrednie.
 • Samokontrola, a poczucie wewnętrznej skuteczności.
 
 1. Spotkania online: 
 • 23 maja 2022 godz. 17:00 – 18:00 
 • 30 maja 2022 godz. 17:00 – 18:00
 • 6 czerwca 2022 godz. 17:00 – 18:00
Sprawdzimy postępy pracy własnej z dziennikiem, wspólnie zastanowimy się nad rozwiązaniem ewentualnych problemów, popracujemy nad dalszą motywacją.
 1. Spotkanie offline: termin 12 czerwca 2022 godz. 17:00 – 20:00 (wydział SWPS w Katowicach, ul. Techników 19, 40-326)
Wspólnie zakończymy i podsumujemy projekt. Znajdzie się też oczywiście czas na wspólną celebrację sukcesów.