Cykl warsztatów z wizualizacji informacji
Cykl warsztatów z wizualizacji informacji

Właśnie wystartowała rekrutacja na warsztaty z kreatywnych metod przedstawiania informacji. Razem z ekspertami w trzech sesjach szkoleniowych przebrniemy przez projektowanie infografik, flipowanie oraz tworzenie przejrzystych i zrozumiałych slajdów.

 
Jeśli Twoje przekazy nie budzą zachwytu, a odbiorcy proszą o ich streszczenie i wyjaśnienia – koniecznie wyślij swoje zgłoszenie! Każde warsztaty to 4 godzinny set praktyki poświęconej innemu zagadnieniu.

 

1. INFOGRAFIKA

DATA: 16 czerwca (sobota), 10.00 – 14.30
MIEJSCE: Centrum Organizacji Pozarządowych w Katowicach
REKRUTACJA: do 6 czerwca

W ramach warsztatu będzie można poznać różne sposoby wizualizowania informacji, nauczyć się, jak dobierać odpowiednie narzędzia do pożądanego rezultatu, a także wykonać projekt wizualizacji danych dotyczących własnej osoby.

UWAGA: Do udziału w zajęciach niezbędne jest zabranie własnego laptopa.

 

PROWADZĄCA: Justyna Szklarczyk-Lauer

Jest autorką znaków graficznych, identyfikacji wizualnych, kalendarzy, plakatów, layoutów publikacji, stron internetowych i prezentacji multimedialnych. Specjalizuje się w projektowaniu informacji wizualnej; 2010–2014 opracowanie systemu dokumentów dotyczących przebiegu studiów w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, 2016 – Nowe Formularze Sądowe – zestaw interaktywnych infografik i wzorów dokumentów prawniczych, we współpracy z instytutem INPRIS i Stowarzyszeniem Przyjaciół Integracji, wizualizacja budżetu miasta Katowice na 2016, 2017 i 2018 rok. Wykładowca Podstaw grafiki projektowej, Informacji wizualnej oraz Ilustracji, Kierownik Katedry Projektowania Graficznego, kierownik studiów niestacjonarnych na Wydziale Projektowym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

2. MYŚLENIE WIZUALNE

DATA: 23 czerwca (sobota), 10.00 – 14.30
MIEJSCE: Centrum Organizacji Pozarządowych w Katowicach
REKRUTACJA: do 13 czerwca

Każdego dnia dociera do nas niezliczona ilość informacji, co powoduje zmiany w naszej percepcji postrzegania świata. Moc tkwi w obrazach – łączenie słów i obrazów to najprostsza definicja myślenia wizualnego.

Podczas warsztatu uczestnicy dowiedzą się, jak działa myślenie wizualne, jakie przynosi korzyści. Poznają jego kluczowe elementy przekonają się, że potrafią wykonać proste rysunki. Zainspirują się do stosowania języka wizualnego w edukacji, biznesie i życiu codziennym.

PROWADZĄCE:

Małgorzata Klich-Śmiałowska

Absolwentka socjologii, specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi. Dyplomowany trener biznesu, trener myślenia wizualnego, pasjonatka rozwoju osobistego. Specjalizuje się w treningach kreatywności, twórczego rozwiązywania problemów, prowadzi warsztaty z myślenia wizualnego. W pracy z ludźmi zaraża pasją, pozostawia przestrzeń, buduje zaufanie, towarzyszy w poszukiwaniu rozwiązań.

Katarzyna Wilk

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego. Przez ponad 10 lat związana z zarządzaniem zasobami ludzkimi, dyplomowany coach oraz trener biznesu. Prowadzi szkolenia w formie warsztatów z zakresu myślenia wizualnego, rozwijające umiejętność komunikowania się rysunkiem oraz tworzenia wizualizacji swoich myśli. Wyznaje zasadę: „Masz to, na co się odważysz”, dlatego podejmując życiowe decyzję nie szuka gotowych rozwiązań, lecz podejmuje trudne wyzwania. Skutecznie dąży do spełniania marzeń, a każdy drobny krok w ich realizacji uważa za sukces.

3. PREZENTACJA SLAJDÓW

DATA:30 czerwca (sobota), 10.00 – 14.30
MIEJSCE: Centrum Organizacji Pozarządowych w Katowicach
REKRUTACJA: do 20 czerwca

Tworzenie prezentacji to umiejętność poprowadzenia słuchacza w krainę informacji, historii lub emocji. Dobra prezentacja ma na celu sprawić, by słuchacz chciał z nami w tej podróży podążać, w kierunku, który dla nas jest najważniejszym celem. Niestety wiele z nich powoduje, że to doświadczenie jest dyskomfortowe, nudne albo po prostu nie do zniesienia.

Dlatego na warsztacie poznamy tajniki jak zarządzać treścią, obrazem i animacją, by prezentacja gwarantowała skuteczny i przyjazny dla słuchaczy przekaz. Tym samym stała się przejrzysta, klarowna i doprowadziła do celu, czyli stworzenia „skutecznej prezentacji”.

PROWADZĄCA: 

Edyta Madej

Jest certyfikowanym doradcą psychospołecznym, trenerką grupową oraz trenerką umiejętności poznawczych. Przeprowadziła ok. 70 szkoleń z zakresu zarządzania wiedzą, informacją i projektami, z tworzenia scenariuszy e-learningowych oraz technik prezentowania wiedzy i treści. Jest wykładowcą na studiach podyplomowych w Wyższej Szkole Komunikowanej, Politologii i Stosunków Międzynarodowych w Warszawie oraz na studiach podyplomowych w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie.