TDJ
Foundation

Wierzymy, że inwestycja w edukację i rozwój jest najwyższą wartością dla społeczeństwa
250
osób rocznie w naszych programach rozwojowych
1550
beneficjentów objętych wsparciem
24
osoby otrzymały stypendium na zagraniczną naukę
50
współpracowników, wychowawców i ekspertów ds. edukacji i rozwoju

O nas

TDJ Foundation działa od 2012 roku z inicjatywy Tomasza Domogały, będącego właścicielem firmy rodzinnej TDJ S.A. Wierząc, że inwestycja w edukację i rozwój jest najwyższą wartością dla społeczeństwa, fundacja dąży do zwiększenia możliwości dzieci i młodzieży w tym zakresie poprzez realizację projektów i inicjatyw opartych na czterech filarach: wartościach, kompetencjach, pasjach i rodzinie. Jej programy edukacyjne i rozwojowe, liczne warsztaty, wyjazdy i stypendia są dedykowane młodym osobom, przede wszystkim dzieciom pracowników TDJ i spółek portfelowych.

 

MISJA
Wspieranie dzieci, młodzieży i rodzin w rozwijaniu kompetencji i odkrywaniu pasji, by mogli świadomie i odpowiedzialnie budować swoją przyszłość, służąc innym.

NASZE CELE

 • Odkrywanie pasji i rozwijanie kompetencji dzieci i młodzieży poprzez tworzenie i realizację projektów.
 • Wspieranie rodzin w wychowaniu dzieci w oparciu o wartości chrześcijańskie poprzez działania fundacji.
 • Udzielanie pomocy placówkom i instytucjom prowadzącym działania edukacyjne na najwyższym poziomie oraz wspierającym wychowanie w oparciu o wartości chrześcijańskie.
 • Bycie ekspertem w dziedzinie edukacji i rozwoju.

Ludzie fundacji

 • zespół fundacji
 • eksperci
 • wolontariusze

NADIIA USHCHAPIVSKA

Wolontariusz

Wolontariuszka Fundacji TDJ, która przyjechała z Ukrainy w ramach Programu EVS. Wcześniej brała udział w projektach edukacyjnych kierowanych do młodych ludzi w Niemczech, Estonii, Belgii, Georgii i innych krajach.

MARTA PRYRIZ

Wolontariusz

Wolontariuszka Fundacji TDJ, która przyjechała z Ukrainy w ramach Programu EVS. Jako psycholog zajmuje się pracą z ludźmi, prowadzi treningi i spotkania dla dzieci i młodzieży.

AGATA OTRĘBSKA

Tutor w Indywidualnym Programie Rozwoju

Trenerka, coacherka, tutorka i menedżerka projektów z 15-letnim doświadczeniem. W swojej pracy spotyka się z osobami i zespołami, które chcą się rozwijać i realizować cele, pozostając w zgodzie ze sobą i swoimi wartościami. Posiada certyfikaty ukończenia kursów: trenerskiego rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i coachingowego w ramach Polskiej Szkoły Coachingu, zgodnego ze standardem International Coach Federation. Prowadzi zajęcia na Uniwersytecie SWPS i w Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. J. Tischnera w Krakowie. Pomysłodawczyni i od 2009 r. i szefowa Projektu Korba – programu rozwojowego dla młodych liderów i liderek. W 2007 r. otrzymała dyplom Ministerstwa Kultury za całokształt działalności. Obecnie realizuje program rozwojowy dla młodych ludzi we współpracy z Fundacją TDJ.

ANETA ESNEKIER

Tutor w Indywidualnym Programie Rozwoju

Socjolog z kilkunastoletnim doświadczeniem trenerskim. Specjalizuje się w prowadzeniu warsztatów doskonalących umiejętności miękkie. Realizuje szkolenia nastawione na praktyczne rozwiązania. Podpowiada m.in. jak działać z wewnętrzną motywacją, dbać o efektywne współdziałanie z innymi, jak się komunikować, dbać o relacje z kontrahentami, aktywnie radzić sobie na rynku pracy, świadomie budować wizerunek profesjonalisty. Na katowickim wydziale Uniwersytetu SWPS prowadzi zajęcia ze Studentami dotyczące proaktywności oraz wystąpień publicznych. Aktywnie działa w ramach stworzonej z Mężem nieformalnej ekipy rowerowej O’Rety Team oraz O’Rety – Fundacji Promującej Aktywność. Jest również założycielką firmy PROJEKT PASJA.

PIOTR BAŃCZYK

Coach w projektach rozwojowych

Coach, trener, doradca zawodowy, przewodnik górski i menedżer. Specjalizuje się w zarządzaniu, planowaniu strategicznym, społecznej odpowiedzialności biznesu, polityce społecznej, doradztwie zawodowym, szkoleniach i coachingu. Posiada doświadczenie pracy w trzech sektorach. Pełni kluczowe funkcje w zarządach organizacji pozarządowych, tworzył podmioty gospodarcze oraz sprawował funkcje kierownicze w regionalnej administracji samorządowej. Jest współzałożycielem i wiceprezesem stowarzyszenia Centrum Społecznego Rozwoju oraz prezesem Europejskiego Stowarzyszenia Coachów Psychologów. Kieruje działaniami Regionalnego Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej. W wolnym czasie biega w maratonach, gra na gitarze i prowadzi wycieczki jako przewodnik górski. W Fundacji TDJ prowadzi procesy mentoringowe.

MAGDALENA HETNAŁ

Pedagog

Z wykształcenia pedagog specjalny, który realizuje się jako nauczyciel i lektor języka włoskiego. Aktualnie poszerza swoje doświadczenie na studiach podyplomowych na Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie na kierunku: Coach i trener – partner w rozwoju. Na co dzień mama 5 cudownych dzieci w wieku od 23 do 7 lat. Magda jest osobą pełną pasji – od jazdy konnej, którą zaraziła ją córka Małgosia, przez malarstwo i fotografię, aż po czytanie książek przygodowych i fantasy. Dobrze czuje się pośród ludzi, którzy dodają jej energii, pomysłów i stają się motywacją do działania. W naszej fundacji pracuje jako pedagog i wspiera dzieci oraz młodzież w rozwoju.

TOMASZ DOMOGAŁA

Przewodniczący Rady Fundacji

Powołał TDJ Foundation, aby udzielać wsparcia dzieciom pracowników Grupy TDJ …

TOMASZ DOMOGAŁA

Przewodniczący Rady Fundacji

Powołał TDJ Foundation, aby udzielać wsparcia dzieciom pracowników Grupy TDJ poprzez inwestowanie w ich proces kształcenia i oferowanie wyjątkowych możliwości rozwoju.

CZESŁAW KISIEL

Członek Rady Fundacji

Odpowiedzialny za ład korporacyjny w całym TDJ, z którą związany …

CZESŁAW KISIEL

Członek Rady Fundacji

Odpowiedzialny za ład korporacyjny w całym TDJ, z którą związany jest od roku 1992. W wielu jej spółkach pełnił funkcje zarządcze, biorąc aktywny udział w licznych procesach inwestycyjnych i akwizycyjnych. Obecnie zasiada w organach zarządzających i radach nadzorczych wielu podmiotów grupy kapitałowej TDJ. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem kapitałowym i finansami przedsiębiorstw. Ukończył Akademię Ekonomiczną w Krakowie na Wydziale Ekonomika Produkcji. Absolwent Podyplomowych Studiów Menedżerskich opartych o strukturę MBA, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

OLIWIA KWIATKOWSKA

Prezes Zarządu

Posiada wykształcenie wyższe. Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie na specjalizacji …

OLIWIA KWIATKOWSKA

Prezes Zarządu

Posiada wykształcenie wyższe. Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie na specjalizacji Finansów Przedsiębiorstw oraz uzyskała Joint Master Degree w zakresie Zarządzania Ryzykiem i Aktywami (Quantitative Asset and Risk Management) na University of Applied Sciences bfi Vienna przy współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach. Oliwia Kwiatkowska w przeszłości współpracowała z Fundacją TDJ na stanowisku Koordynatora ds. projektów edukacyjnych. Od 2015 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu. Odpowiada za działalność operacyjną oraz rozwój TDJ Foundation.

JANUSZ GOROL

Dyrektor ds. Operacyjnych i Rozwoju

Odpowiada za wdrażanie strategii i kontakty z partnerami w kraju …

JANUSZ GOROL

Dyrektor ds. Operacyjnych i Rozwoju

Odpowiada za wdrażanie strategii i kontakty z partnerami w kraju i za granicą. Od 16 lat związany z organizacjami pozarządowymi jako wolontariusz, entuzjasta i człowiek od trudnych zadań. Trener, manager i inicjator wielu projektów z zakresu pracy z młodymi ludźmi. Szkolił i realizował programy edukacyjne w Polsce, Czechach, Gruzji, Niemczech, Belgii i we Włoszech. Ukończył program Promengo dla managerów organizacji, Szkołę Trenerów Meritum, Szkołę Liderów DWPN i jest uczestnikiem Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego na kierunkach: teologia nauczycielska oraz politologia – polityka społeczna, a także studiów podyplomowych w Szkole Wyższej Humanitas z zakresu Zarządzanie Zasobami Ludzkimi w Instytucjach Pomocy i Integracji Społecznej. Był także stypendystą Fundacji Otto Benecke w ramach programu You.va, Ifa na Herder Institut Leipzig oraz Acton University w Michigan.

BARTŁOMIEJ MARSZAŁEK

Kierownik Projektów

Student ostatniego roku Uniwersytetu SWPS, kierunku Psychologii Rozwoju Osobistego i …

BARTŁOMIEJ MARSZAŁEK

Kierownik Projektów

Student ostatniego roku Uniwersytetu SWPS, kierunku Psychologii Rozwoju Osobistego i Coachingu. Trzykrotny laureat Nagrody Rektora VIS (very important student) za osiągnięcia na tle społecznym. Współautor programu pozytywnej profilaktyki „Ambasadorzy Niemożliwego” oraz programu motywacyjnego „Ściana Marzeń”. Opiekun dzieci i młodzieży podczas projektu „Z hałdy do Skandynawii” obejmujący zajęcia przygotowawcze oraz wyprawę rowerową w Norwegii; opiekun miasta w projekcie Fortum dla Śląskich Dzieci obejmujących łącznie ponad 700 beneficjentów przez 6 lat, opiekun programu stypendialnego Fortum dla Śląskich Dzieci. Od 2012 koordynuje projekty profilaktyczne i edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży ze środowiska zagrożonej wykluczeniem społecznym i uzależnieniami. Trener młodzieżowy spotkań w szkole oraz warsztatów poza szkołą. Kierownik kadry obozowej realizującej autorskie programy aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży od 2016 r.

JUSTYNA GŁÓWKA

Koordynator Projektów Edukacyjnych

Odpowiedzialna za koordynowanie programów edukacyjnych dla społeczności TDJ i spółek …

JUSTYNA GŁÓWKA

Koordynator Projektów Edukacyjnych

Odpowiedzialna za koordynowanie programów edukacyjnych dla społeczności TDJ i spółek portfelowych. Od prawie siedmiu lat wspiera procesy komunikacyjne w organizacjach pozarządowych oraz podmiotach komercyjnych.

JUSTYNA STAINSKA

Specjalista ds. komunikacji

W TDJ Foundation dba o spójność i jasność komunikatów słownych …

JUSTYNA STAINSKA

Specjalista ds. komunikacji

W TDJ Foundation dba o spójność i jasność komunikatów słownych i wizualnych, które pojawiają się na www, w mediach społecznościowych, publikacjach i innych materiałach promocyjnych. Od niemal 10 lat zakochana w komunikacji społecznej i promocji, które realizowała dla projektów kulturalnych, edukacyjnych i biznesowych. Z wykształcenia kulturoznawca, z zamiłowania fotograf i obserwator ludzkich zachowań.

Co zrobiliśmy?

Nasze inwestycje

TDJ Foundation wspiera edukację i rozwój dzieci i młodzieży m.in. inwestując w wyjątkowe placówki edukacyjne, z którymi łączą ją wspólnie wyznawane wartości.

Baza wiedzy

Szukasz ciekawej lektury, sprawdzonej metody uczenia się, a może chcesz zacząć rozwijać się w nowym kierunku? Zajrzyj do naszej bazy wiedzy!

Realizacje

W latach 2012-2017 za sprawą TDJ Foundation niemal 60 osób brało udział w programach nastawionych na indywidualny rozwój, 200 dzieci otrzymało stypendium edukacyjne, a w ramach Stypendium College 10 wyjechało do najlepszych zagranicznych szkół. Stypendyści mogli odkrywać swoje pasje lub rozwijać kompetencje z języka angielskiego również podczas wyjazdów na letnie obozy oraz spotkań z tutorami i mentorami odbywającymi się przez cały rok.

Programy

 • dzieci
 • młodzież
 • dorośli
 • instytucje
 • wszystkie

Zaangażuj się

Współpracuj z nami

Jeżeli chcesz dołączyć do zespołu TDJ Foundation i razem z nami wspierać edukację i rozwój dzieci i młodzieży, napisz do nas!

Możesz się zaangażować jako:

Ekspert

Specjaliści z zakresu edukacji, rozwoju, współpracy z dziećmi i młodzieżą. Tutorzy, mentorzy, coache.

Pracownik

Osoby z pasją, które mają doświadczenie w prowadzeniu projektów edukacyjnych i rozwojowych dla młodych osób.

Wolontariusz

Osoby pragnące zdobyć doświadczenie w pracy w organizacji pozarządowej, przy projektach edukacyjnych, rozwojowych i międzynarodowych.

Przekaż 1%

Projekty TDJ Foundation są współfinansowane z funduszu stypendialnego TDJ, który jest zasilany m.in. środkami zebranymi w ramach kampanii 1%. Możesz sprawić, że więcej dzieci i młodzieży zostanie objętych wsparciem, przekazując 1% podatku na działania TDJ Foundation, wpisując w rozliczeniu nr KRS: 0000294837.

Przekaż dotację

Chciałbyś, by więcej dzieci mogło uczestniczyć w obozach? Otrzymać wsparcie w projekcie rozwojowym? A może wyjechać na kurs językowy? Dzięki Tobie jest to możliwe.

Jeśli zasilisz Fundusz Stypendialny, wpłacając darowiznę na konto TDJ Foundation: 47 1020 2498 0000 8802 0373 6790 z dopiskiem nazwy programu. Wszystkie zebrane środki przeznaczymy na realizację projektów.

 • załaduj więcej

  Skontaktuj się z nami

  TDJ Foundation

  ul. Armii Krajowej 41,
  40-698 Katowice
  tel. +48 669 015 123
  e-mail: fundacja@tdj.pl

  Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach
  Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru
  Sądowego
  KRS: 0000294837
  NIP: 9542619605
  NR KONTA: 47 1020 2498 0000 8802 0373 6790